Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 15 listopada 2024 11:27
Reklama
Reklama
Reklama

Segment Agro Grupy Azoty z nową koncepcją komunikacji

Segment Agro Grupy Azoty z nową koncepcją komunikacji


Grupa Azoty – jeden z liderów branży nawozowo-chemicznej w Europie – wdraża nowy system komunikacji dla segmentu Agro. Celem rebrandingu jest stworzenie spójnej wizerunkowo, nowoczesnej i rozpoznawalnej marki produktów, nawiązującej jednocześnie do wyzwań, jakie stawia przed rolnictwem Europejski Zielony Ład. Prowadzone działania to kolejny etap w procesie integracji biznesowej spółek z Grupy Azoty.




Rebranding produktów z Segmentu Agro to kontynuacja działań rozpoczętych w 2018 roku, kiedy to cztery spółki Grupy Azoty - z Tarnowa, Polic, Puław i Kędzierzyna podpisały "Umowę o współdziałaniu", zacieśniając jednocześnie współpracę w obrębie zarządzania obszarem handlu.

- Jak pokazują doświadczenia z ostatnich kilku lat, decyzja o połączeniu potencjałów i konsolidacji to najlepsza z dróg jaką mogliśmy obrać. Współpraca w ramach Grupy daje wielowymiarowe efekty nie tylko całej Grupie, poszczególnym spółkom, ale również krajowej gospodarce. Zgodnie z pierwotnymi założeniami z 2018 roku, w ramach segmentu Agro realizujemy jednolitą strategię i politykę handlową, której towarzyszą działania pod wspólną marką. Chcemy dalej kontynuować ten kierunek, stąd też wchodzimy w kolejny, tym razem stricte sprzedażowo-marketingowy etap tej integracji. Nie mam wątpliwości, że podobnie jak było dotychczas, pozwoli nam to zwiększyć efektywność zarówno na krajowym ,jak i europejskim rynku nawozowym – mówi dr Wojciech Wardacki, Prezes Zarządu Grupy Azoty S.A.

Istotną rolę w kształtowaniu systemu komunikacji segmentu Agro odegrały kwestie związane z Europejskim Zielonym Ładem. Za pomocą rebrandingu Grupa Azoty podkreśla jak ważne jest to, aby w odpowiedni sposób wykorzystywać dostępne zasoby naturalne. To świadome działania producenta, który dostrzega i kładzie nacisk na równowagę pomiędzy przyrodą, systemami żywnościowymi, a różnorodnością biologiczną.

Nowy system komunikacji oparty jest na czterech najważniejszych elementach  gwarantujących zrównoważony rozwój w rolnictwie. Są nimi: gleba, woda, plonowanie, a także właściwa uprawa pól, w oparciu o nowoczesne produkty Grupy Azoty, które mają praktyczne zastosowanie w różnych warunkach i dla różnorodnych upraw.

- Grupa Azoty jako odpowiedzialny podmiot w branży chemicznej dostrzega obecne zagrożenia związane z degradacją środowiska naturalnego. Mam na myśli chociażby ciągle pogłębiające się zmiany klimatyczne, czy też skutki zdarzeń, którym musi stawiać czoło europejskie rolnictwo, tj. powodzie, susze, czy też burze powodujące okresowy nadmiar lub niedobór wody. Jako lider na rynku nawozowym wychodzimy naprzeciw obecnym zagrożeniom, wprowadzając na rynek innowacyjne produkty, profesjonalne doradztwo, a także nowoczesne cyfrowe technologie, wpisujące się w założenia Rolnictwa 4.0. Klamrą, która spina i podkreśla wszystkie te działania jest właśnie zmiana naszego systemu komunikacji – mówi Piotr Zarosiński, Dyrektor Departamentu Korporacyjnego Handlu Segmentu Agro, Grupa Azoty S.A.

W najbliższym czasie produkty nawozowe Grupy Azoty będą sprzedawane w ujednoliconych opakowaniach w podziale na cztery grupy produktowe, które symbolizują niezbędne elementy dla zrównoważonego rolnictwa.

- Każdy z tych elementów otrzymał swój unikatowy wygląd, kolorystykę, a także symbolikę. Całość  jednocześnie układa się w spójny przekaz, charakteryzując nasze postrzeganie polskiego nowoczesnego rolnictwa pod hasłem „Grunt to Urodzaj” – mówi Sławomir Zając, Dyrektor Biura Marketingu Segmentu Agro.

  • nawozy azotowe – kolor niebieski to WODA, która jest jednym z najcenniejszych zasobów naturalnych Ziemi, elementem niezbędnym do produkcji rolnej. W perspektywie nadchodzących 50 lat braki wody stanowić będą najpoważniejszy czynnik ograniczający produkcję żywności.

  • nawozy dwuskładnikowe – kolor brunatny to GLEBA, ukazująca zmiany klimatu i działalność człowieka, które obniżają zawartość próchnicy w glebie. Nawozy Grupy Azoty to produkty innowacyjne, przyjazne dla środowiska przywracające glebie równowagę i odpowiednie wartości odżywcze.

  • nawozy wieloskładnikowe – kolor zielony to POLA, symbolizujące metody uprawy, które powinno się dostosować do warunków panujących na polu. To jeden ze standardów dobrej praktyki rolniczej wspieranej przez Grupę Azoty. Standardy te dotyczą przede wszystkim racjonalnej gospodarki nawozami, ochrony wód i gleb, ochrony różnorodności krajobrazu.

  • nawozy azotowe z siarką – kolor żółty to PLON, jako wynik tworzenia przez Grupę Azoty technologii, które efektywnie wykorzystują synergizm pierwiastków i wzajemne ich oddziaływanie na roślinę, dzięki którym plony mogą być wyższe.


Pełny system komunikacji obejmie również punkty handlowe, tablice dojazdowe, samochody dostawcze, a także materiały informacyjne w ramach: Grupy Azoty S.A., Grupy Azoty Zakłady Azotowe Puławy S.A., Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A., Grupy Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A. oraz Gdańskich Zakładów Nawozów Fosforowych FOSFORY Sp. z o.o.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

dziadek 06.10.2020 18:39
w sądzie okaże się czy przepis ten będzie wzięty pod uwagę.

jeee 06.10.2020 13:14
Możesz i bez!, ludzie nie znacie przepisów co działa na wasza niekorzyść. Jest zapis od dawna, który mówi: "Przechodzenie przez jezdnię poza przejściem dla pieszych jest dozwolone, gdy odległość od przejścia przekracza 100 m. Jeżeli jednak skrzyżowanie znajduje się w odległości mniejszej niż 100 m od wyznaczonego przejścia, przechodzenie jest dozwolone również na tym skrzyżowaniu."

ufff 06.10.2020 12:43
można, ale z rowerem

jeee 06.10.2020 11:58
Tam można przechodzić!, zapoznajcie się z przepisami.

Maciej K. 06.10.2020 11:04
Brak edukacji !!!

faun 06.10.2020 09:57
Byłoby klawo jak cholera, gdyby zarządcy dróg nie byli ślepi i głusi na potrzeby i postulaty użytkowników, wytyczając dla tych w potrzebie i z postulatami jędrasków, przejścia dla nich gęściej i częściej. Tak żeby co metr, lub półtora asfaltu nie zamalowanego pasami, występowało przejście dla nich. Przejście szerokie. tak min. z 5 a nawet 10 metrów. Można by było łazić wolnym i swobodnym kroczkiem. Nawet na ukos. Nie trzeba by było wówczas chodzić 200 m do przejścia. Ile to zelówek by się zaoszczędziło.

jezrdna 06.10.2020 08:49
i trzeźwym zdarzają się wypadki nie tyko po alkoholu

jędrek 06.10.2020 08:01
Bob, to prawda, że tam nie ma przejścia dla pieszych. Ja sam jednak nieraz tamtędy przechodzę, bo nie będę 200 m dalej szedł, by znaleźć się po drugiej stronie ulicy w miejscu gdzie się (niezgodnie z przepisami) przechodzi. Tak wygląda polskie prawo. Tworzy się przepisy, których się nie przestrzega, lub nie reguluje się prawem oczywistości. Zarządcy dróg są ślepi i głusi na potrzeby i postulaty użytkowników. Może coś się zmieni po rozpoczynającym się remoncie ul. Królowej Jadwigi.

p 06.10.2020 07:56
Do Bob prawo nie zabrania przechodzić pieszym w tym miejscu, ale muszą ustawić pierwszeństwa samochodom, jak pieszy znajdzie się już na drodze to nie może zawrócić i nie możesz na niego trąbić. Podobnie jest przy Pionierów i Kosmonautów. Kierowcy autobusów teraz to już też nie Ci sami co kiedyś, dobry kierowca w życiu w takim miejscu rowerzysty by nie potrącił.

alzheimer 05.10.2020 22:50
może dziadek myślał, że jedzie rowerem, a zapomniał go z domu wziąć.

Bob 05.10.2020 20:12
Ludzie ten przejazd rowerowy traktują jak przejście dla pieszych, którym nie jest. Może więcej takich wypadków pokaże im do czego to sluzy

sandomen 05.10.2020 19:32
Czy autobus prowadził może ten "przepracowany" endrju ?

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ