niedziela, 22 września 2024 02:20

Nasi lekkoatleci zdominowali mistrzostwa województwa, zdobywając aż 19 medali

W sobotę, 1 września w Opolu reprezentacja lekkoatletów z Kędzierzyna-Koźla zdobyła 19 medali na mistrzostwach województwa U-16 i U-14. Zawody były jednocześnie kwalifikacją do finału krajowego LDK w Warszawie, który odbędzie się 13 września.

Trzy złote medale zdobyła Alicja Sielska, która była bezkonkurencyjna w biegu na 80 m ppł, skoku w dal i w rzucie oszczepem. Jej kolega z klasy sportowej PSP 12 Wojciech Siwakowski również przywiózł z zawodów trzy złote medale. Wojtek był najlepszy w biegu na 110 m ppł, w skoku w dal i był członkiem złotej sztafety 4x100m, która uzyskała 46.89s (piąty wynik w Polsce). W sztafecie biegli: Bartosz Skomski, Marcin Kałwak, Jakub Korejba i Wojciech Siwakowski.

Bardzo dobrze zaprezentował się Jakub Korejba. Podopieczny Adama Domina w rzucie dyskiem zajął pierwsze miejsce z wynikiem 52.52 m, co okazało się drugim wynikiem w Polsce w kategorii młodzików. Kuba ponadto był drugi w pchnięciu kulą. Dwa medale zdobyła Alicja Rak - złoty w biegu na 200 m ppł i srebrny w biegu na 80 m ppł (trener Marek Skrzydlewski).

Medale zdobywali również: Marcin Kałwak (drugi w biegu na 110 m ppł i w skoku w dal, trzeci w biegu na 200 m ppł), Bartosz Skomski (drugi w biegu na 100m) , Agata Wiechowska (druga w rzucie dyskiem), Tobiasz Mazur (trzeci w pchnięciu kulą i rzucie oszczepem), Dominik Wiśniewski (trzeci w biegu na 110 m ppł) i Dominika Kasprzak-Dżyberti (zwyciężyła w rzucie piłeczką palantową w kategorii U-14).