piątek, 20 września 2024 22:22

Wyborna inauguracja sezonu lekkoatletycznego uczniów PSP nr 12 na mistrzostwach województwa

Pierwsze starty w nowym sezonie lekkoatletycznym młodzi sportowcy z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 12 mogą uznać za udane. Podczas mistrzostw województwa rozegranych w Opolu podopieczni Andrzeja Saczki oraz Marka Skrzydlewskiego zdobyli w sumie 13 medali.

Najwięcej krążków, bo aż trzy, wywalczyła Alicja Sielska. W biegu na 80 m przez płotki nie miała sobie równych i zajęła pierwsze miejsce. W skoku w dal oraz skoku wzwyż uplasowała się odpowiednio na drugim i trzecim stopniu podium.

Z dwóch medali mogli się cieszyć Alicja Rak (złoto w biegach na 80 i 200 m przez płotki), Alan Zygmund (złoto w rzucie dyskiem i brąz w pchnięciu kulą) oraz Wojciech Siwakowski (srebro w skoku w dal i brąz w biegu na 110 m przez płotki).

Po jednym krążku w konkurencjach indywidualnych dołożyli do puli Maciej Skomski (złoto w biegu na 110 m przez płotki), Agnieszka Strzempek (srebro w rzucie dyskiem) i Michał Korejba (brąz w rzucie dyskiem)

Na najwyższym stopniu podium uplasowała się także sztafeta chłopców na dystansie 4x100 m w składzie: Alan Zygmund, Wojciech Siwakowski, Maciej Skomski, Bartosz Skomski.