piątek, 20 września 2024 02:39

Zaksa bez najmniejszych problemów pokonała Politechnikę Warszawską

Siatkarze Zaksy Kędzierzyn-Koźle pokonali na własnym parkiecie Onico AZS Politechnikę Warszawską 3:0. Był to przedostatni mecz naszego zespołu w rundzie zasadniczej.

Kędzierzynianie już wcześniej zapewnili sobie awans do rundy play off z pierwszego miejsca. Mistrzowie Polski nie zamierzali jednak odpuszczać i w starciu ze stołeczną ekipą zaprezentowali się z dobrej strony.

Rywale tylko w pierwszym secie zdołali nawiązać wyrównaną walkę z gospodarzami. Politechnika prowadziła nawet 17:15, ale kędzierzynianie w końcówce seta wrzucili wyższy bieg i zwyciężyli do 22. W kolejnej odsłonie przewaga miejscowych była już  niepodważalna. Zaksa była lepsza w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła i zwyciężyła do 16.

Podopieczni Fefe kontynuowali świetną grę w trzeciej odsłonie. Rozbici goście nie byli w stanie nawiązać walki z naszym zespołem i przegrali do 12. W ostatniej kolejce rundy zasadniczej PlusLigi Zaksa zmierzy się na wyjeździe z Asseco Resovią Rzeszów. Spotkanie zostanie rozegrane 1 kwietnia.

Zaksa Kędzierzyn-Koźle - Onico AZS Politechnika Warszawska 3:0 (25:22, 25:16, 25:12).

DSC_7810-1024x678-1