piątek, 20 września 2024 06:35

Zaksa nie zwalnia tempa. Kędzierzynianie bez straty seta pokonali na wyjeździe Łuczniczkę Bydgoszcz

Siatkarze Zaksy Kędzierzyn-Koźle kontynuują świetną serię na parkietach PlusLigi. Podopieczni Ferdinando de Giorgiego wygrali w Bydgoszczy z Łuczniczką bez straty seta.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy niespodziewanie objęli kilkupunktowe prowadzenie. Nasz zespół zdołał wyrównać za sprawą dobrej gry Sama Deroo, który zakończył trzy kolejne akcje. W końcówce górę wzięło doświadczenie Zaksy, podopieczni Fefe utrzymali nerwy na wodzy i wygrali do 23.

Od początku drugiej odsłony obraz gry znacząco się zmienił. Zaksa dyktowała warunki gry i bardzo szybko wypracowała sobie znaczącą przewagę. Do końca seta gospodarze nie potrafili nawiązać wyrównanej walki z naszym zespołem i Zaksa wygrała do 16.

W trzecim secie Zaksa ponownie szybko odskoczyła od rywala, ale ambitni bydgoszczanie zdołali wyrównać stan spotkania. Przez kilka minut trwała zażarta walka punkt za punkt, ale w końcówce ponownie górę wzięło doświadczenie naszego zespołu, który zwyciężył do 22, a całe spotkanie 3:0.

Łuczniczka Bydgoszcz - Zaksa Kędzierzyn-Koźle 0:3 (23:25, 16:25, 22:25)