Mawiają, że słowo silniejsze jest od miecza, czemu nie użyć go do walki o lepsze powietrze w Kędzierzynie-Koźlu? Tak właśnie uczynili seniorzy, którzy wzięli udział w konkursie Miejskiego Zakładu Energetyki Cieplnej na wiersz najlepiej mówiący o problemie niskiej emisji.
MZEC zakończył ostatni etap realizacji programu KAWKA ukierunkowanego na likwidację tak zwanej niskiej emisji, wzrost efektywności energetycznej i rozwój rozproszonych, odnawialnych źródeł energii. W ramach kampanii promocyjno-informacyjnej zorganizowano też trzy konkursy pod hasłem „Jestem eKKo-KAWKA”: na klip wideo, plakat dziecięcy i rozstrzygnięty dzisiaj, w którym seniorzy rywalizowali na polu poezji – oczywiście w tematyce troski o czyste powietrze.
- Podnoszenie świadomości ekologicznej społeczeństwa jest bardzo ważne, jeśli wszyscy chcemy żyć w zdrowszym środowisku i oddychać czystszym powietrzem. Naszym seniorom bardzo dobrze udało się wyrazić to słowami – mówi Jolanta Gądek-Rypel, prezes MZEC.
Pierwsze miejsce w konkursie zdobyła Antoniana Łaźniowska, drugie przypadło Ruth Permus, a trzecie Józefie Smusz. Nagrodę dodatkową przyznano Sabinie Piłat.
- Czyste powietrze to prawdziwy skarb. Ja przez lata miałam sąsiada, który strasznie nam kopcił, a teraz wreszcie podłączył się do miejskiej sieci ciepłowniczej i problemy się skończyły – cieszyła się Ruth Permus.
Dotacje w ramach programu KAWKA przekazywał Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Opolu. Warunkiem była trwała likwidacja palenisk węglowych. MZEC otrzymał dotację na budowę sieci, przyłączy, zakup i montaż węzłów cieplnych oraz liczników ciepła. Wspólnoty mieszkaniowe na wykonanie instalacji wewnętrznych w częściach wspólnych, instalacje w lokalach, liczniki ciepła, zakup i montaż węzłów cieplnych i remonty pomieszczeń, w których znajdują się węzły cieplne. W sumie do sieci MZEC udało się podłączyć 69 budynków.
O czyste powietrze można walczyć nawet wierszem. Rozstrzygnięcie konkursu MZEC dla seniorów
- 01.12.2016 18:16
Napisz komentarz
Komentarze