Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 11:36
Reklama
Reklama
Reklama

Pacjenci prędzej opuszczą mury szpitala. SP ZOZ pozyskał aparaturę przyspieszającą proces gojenia ran

Jest niepozorne, ale jego zastosowanie w praktyce oznacza zmniejszenie kolejek o niemal połowę, a dla pacjentów znacznie szybsze opuszczenie murów szpitala. Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie-Koźlu wzbogacił się o kolejną specjalistyczną aparaturę. Służy do terapii ciśnieniowej ostrych i przewlekłych ran po urazach.

Nowy sprzęt w kozielskim szpitalu to vacuum - urządzenie pozwalające na znaczne usprawnienie leczenia przewlekłych ran.

Metoda ta o 44 procent przyspiesza proces gojenia się, zapobiega rozprzestrzenianiu się zakażeń, a tym samy redukuje koszty związane z hospitalizacją, pacjent po prostu szybciej wychodzi do domu – informuje dr Maciej Sławski, ordynator oddziału chirurgii.

Jak podkreśla szef kozielskiej chirurgii, dzięki urządzeniu zmniejsza się ilość stosowanych antybiotyków. – Bakterie szybko robią się na nie odporne, co powoduje, że w późniejszym czasie bardzo trudno leczy się pacjenta, teraz możemy ich stosować dużo mniej – dodaje dr Maciej Sławski.

Podczas użycia aparat wysysa bakterie z rany pacjenta, przy tym posiada funkcję płuczącą, a to znacznie przyspiesza cały proces.

- Urządzenie kosztowało 40 tysięcy zł, a szpital kupił je z własnych środków, a także brokera ubezpieczeniowego – mówi Marek Staszewski, dyrektor szpitala.

To już kolejna nowa aparatura w SP ZOZ. Niedawno pojawiło się tam warte 400 tysięcy zł urządzenie, które służy do rozbijania kamieni nerkowych (CZYTAJ WIĘCEJ). Aparatura z powodzeniem jest już wykorzystywana na oddziale urologii.
Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ