W sezonie letnim Bazary z Utopcem odbywają się na stanicy rowerowej w Sukowicach, natomiast w pozostałych miesiącach przenoszą się do Pałacu w Polskiej Cerekwi, gdzie trwają od godziny 10:00 do 13:00. To wyjątkowa okazja, by zaopatrzyć się w zdrowe i ekologiczne produkty prosto od lokalnych producentów.
Na stoiskach znaleźć można między innymi sery kozie i krowie, oleje tłoczone na zimno, naturalne miody, tradycyjne wędliny, świeże warzywa i owoce, domowe wypieki, chleb, makarony, jaja, kiszonki, ziołowe nalewki, maceraty, mydła oraz rękodzieło, w tym wyjątkową biżuterię. Wiele z oferowanych produktów posiada Certyfikat Jakości Produktu Lokalnego, przyznawany corocznie przez Stowarzyszenie „Euro-Country” podczas popularnej imprezy „Gotowanie z Utopcem”. Dodatkowo, logo z Utopcem stanowi znak rozpoznawczy wysokiej jakości wyrobów pochodzących z tego regionu.
Dla odwiedzających przygotowano także Pałacową Kawiarenkę, gdzie w eleganckich wnętrzach można odpocząć przy filiżance aromatycznej kawy i domowym cieście. To doskonałe miejsce do relaksu i rozmów w kameralnej atmosferze.
Wspieranie lokalnych producentów i rzemieślników nabiera coraz większego znaczenia, a inicjatywy takie jak Bazary z Utopcem pomagają budować świadomość na temat wartości regionalnych wyrobów. To nie tylko zakupy, ale także wyjątkowe doświadczenie kulturowe i kulinarne.
Nie przegap okazji, by spędzić sobotni poranek w niepowtarzalnym klimacie, odkryć lokalne smaki i zaopatrzyć się w produkty najwyższej jakości prosto od ich wytwórców.
![](https://static2.kk24.pl/data/wysiwig/PLAKAT%20TERMINY.jpeg)
Napisz komentarz
Komentarze