Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 01:37
Reklama
Reklama
Reklama

Wielka woda opadła, pozostawiając po sobie krajobraz zniszczeń. Odwiedziliśmy Stare Koźle i Bierawę

Po wielu dniach niepewności, woda w końcu opadła, pozostawiając po sobie krajobraz zniszczeń. Odwiedziliśmy Stare Koźle i Bierawę, aby za pomocą drona uchwycić skalę katastrofy oraz zobaczyć, jak obecnie wygląda poziom wody w regionie.
Wielka woda opadła, pozostawiając po sobie krajobraz zniszczeń. Odwiedziliśmy Stare Koźle i Bierawę

Z perspektywy lotu ptaka widać, że rozlewiska wody, które wcześniej pokrywały znaczne obszary, odsłoniły rozległe uszkodzenia – zalane domy, zniszczone drogi i pola pokryte błotem. Miejscami wciąż widoczne są rozlewiska, jednak większość rzek wróciła już do swoich koryt. Pomimo tragedii, widać oznaki nadziei – lokalne społeczności zaczynają organizować pomoc, a władze już przygotowują plany odbudowy.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Karolina 20.09.2024 20:26
Co jest najśmieszniejsze że ludzie idioci kupują tam domy bo są o 10% tańsze od tych w rejonach nie zagrożonych powodzią jak Cisowa na przykład.

uchwałą i pałą 26.09.2024 23:06
Szanowna Pani! Idioci, to głosują na antyPolską partię, która uważa, że "w dobie susz budowa zbiorników retencyjnych, to antyinwestycja", a budowa zbiornika w Raciborzu, to "PiSowska megalomania". Do tego nie można otrzymać prostej informacji ile osób zginęło w wyniku powodzi, bo to jątrzenie. Białoruś Pani Karolino, Białoruś...

Janek 20.09.2024 19:13
Wg mnie jest to starorzecze odry i woda naturalnie będzie zawsze tam wylewać. Nawet wały nie pomogą.

Prawda 20.09.2024 18:07
Po opadzie wód trzeba wyciągnąć wnioski i poprawić to co zostało nie zrobione, a więc ; - budowa brakującego lub za niskiego obwałowania, - czyszczenie dna koryta Odry a także potoków i rowów meljioracynych na terenie miast i okolic w celu zwiększenia przekroju koryta czyli przepustowości... - przegląd i remont istniejących wałów w celu wzmocnienia konstrukcji. - przegląd i remont urządzeń hydrotechnicznych ; klapy, zasuwy itp. - prace przy Linecie, Golce, Młynówce w celu zwiększenia bezpieczeństwa Koźla, Kożla Portu, Klodnicy itd. - wymusic zmianę decyzji Wód Polskich w sprawie polderu Kotlarnia. Nie można z tym wzlekać gdyż sytuacja może się powtórzyć czego nie chcemy.... MY mieszkańcy musimy się czuć bezpiecznie.

kazia 20.09.2024 12:47
Pytanie do znawców tematu: czy Bierawa i Stare Koźle, leżą na terenach naturalnie zalewowych ?

znawca 20.09.2024 19:08
wszystkie tereny przy rzekach są zalewowe, dopóki nie zbuduje się wałów.

BIERAWIANIN 20.09.2024 21:37
Proszę wejść na stronę bierawa.pl , trzeba przez komputer, przez przeglądarkę w telefonie nie działa. Następnie na bocznym pasku kliknąć w SIP(system informacji przestrzennej) otworzy nam się mapka , w lewym górnym rogu zaznaczyc Drzewko Warstw i ptaszkiem zaznaczyc Mapy zagrozenia powodziowego, zaznaczone beda rejony gdzie lepiej nie kupowac dzialki. Co do samych miejscowosci to jest cicho , blisko wszedzie, jeden minus jaki mi doskwiera, ze tu wieje i to prawie zawsze, i to tak ze zrywa czapke z glowy.

geodeta 21.09.2024 09:16
Tak

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ