piątek, 3 maja 2024 19:12

IX Bieg po Zdrowie w Kędzierzynie-Koźlu. Uczestnicy ścigali się na kozielskich plantach. FOTOREPORTAŻ

Już po raz dziewiąty Zespół Szkół nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu wraz z powiatem i gminą Kędzierzyn-Koźle zorganizował Bieg po Zdrowie. Na przełajowej trasie o długości 5 kilometrów rywalizowało blisko stu biegaczy oraz uczestnicy marszu nordic walking.

Bieg główny poprzedziła rywalizacja dla dzieci i młodzieży. Pomimo deszczowej pogody na linii startu pojawiło się blisko 100 biegaczy. Mieli oni do pokonania przełajową trasę w kozielskim parku o długości 5 kilometrów. Jako pierwszy na podium stanął Franciszek Olejnik z Katowic osiągając czas 19:48, drugie miejsce zajął Norbert Czapka z Brzegu (20:18), a trzeci finiszował Mariusz Dyczek ze Zdzieszowic (20:21). Najlepszą z pań była kędzierzynianka Kelli Smith (21:49), miejsca na podium zajęły też Katarzyna Janusz z Kędzierzyna-Koźla (23:10) i Elżbieta Przybył z Radzionkowa (25:07). Podczas IX biegu po zdrowie każdy miał możliwość zarejestrowania się do bazy dawców szpiku.