Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 25 września 2024 15:30
Reklama
Reklama

Systemy zabudowy samochodów dostawczych

Firmy prowadzące działalność gospodarczą wymuszającą dużą mobilność często zwracają uwagę, że brak możliwości konfiguracji dostępnej powierzchni ładunkowej w samochodzie jest istotnym problemem. Na szczęście tę trudność można łatwo rozwiązać. Wystarczy sięgnąć po profesjonalne zabudowy pojazdów serwisowych lub dostawczych. Czym wyróżniają się zabudowy samochodowe i jak je wybierać?
Systemy zabudowy samochodów dostawczych

Kiedy warto sięgnąć po zabudowy pojazdów dostawczych?

Przewożenie dużych ilości zróżnicowanego ładunku w pojazdach dostawczych niedostosowanych do konkretnego rodzaju towaru to spore ryzyko uszkodzenia drogich narzędzi lub pogubienia niewielkich elementów. Funkcjonalność samochodu wyposażonego jedynie w podstawowe rozwiązania ułatwiające przewóz, jak klamry czy pasy jest również ograniczona.

Po zabudowy pojazdów serwisowych powinny sięgnąć firmy, które na co dzień operują w terenie albo świadczą usługi bezpośrednio u klienta. Konstrukcje modułowe oferują największą elastyczność, a przy tym zapewniają znacznie większą ładowność z jednoczesnym uwzględnieniem specyfiki danego biznesu. Praktyka pokazuje, że po zabudowy zazwyczaj sięgają firmy z branż, które potrzebują prawdziwego warsztatu na czterech kołach. Korzystają z nich przede wszystkim przedsiębiorstwa zajmujące się:

  • naprawą i konserwacją instalacji (np. elektrycznej lub gazowej);
  • instalacjami z zakresu Odnawialnych Źródeł Energii (np. fotowoltaika, pompy ciepła, kolektory słoneczne);
  • montażem i naprawą łączy telekomunikacyjnych;
  • utrzymaniem ruchu;
  • świadczeniem usług budowlanych i remontowych.

Nawet jeśli Twoja firma robi coś zupełnie innego i nie jesteś pewien, czy wykorzystasz potencjał zabudowy do samochodu, warto skontaktować się ze specjalistami. Razem z nimi stworzysz projekt idealnie dopasowany do swojej branży. Elastyczną zabudowę, taką jak produkty polskiej firmy Gema, może dopasować do przewożenia drobnych elementów montażowych, narzędzi i aparatów pomiarowych, elementów dłużycowych lub ekwipunku specjalistycznego, np. apteczek pierwszej pomocy.

Z jakich elementów składają się zabudowy samochodów dostawczych?

System zabudowy montowany w samochodach może wyglądać zupełnie inaczej, w zależności od firmy świadczącej usługę. Najprostsze konstrukcje składają się z prostych regałów wyposażonych w półki do przechowywania towaru. Popularnym dodatkiem są także pasy transportowe pozwalające na przymocowanie ładunku i zapobieżenie jego przemieszczaniu się w trakcie jazdy.

Zamiast wybierać tradycyjne, mało elastyczne rozwiązania, warto postawić na nowoczesność i identyfikację potrzeb klienta. W przypadku firmy Gema projekt może uwzględniać takie elementy jak np.:

  • regały wyposażone w półki o udźwigu do 120 kg;
  • systemy szuflad bocznych i dolnych wytrzymujących nawet 90 kg obciążenia;
  • kuwety i boksy warsztatowe w celu organizacyjnym;
  • uchwyty do mocowania skrzynek;
  • uchwyty na imadła;
  • blaty warsztatowe;
  • platforma pod montaż agregatu.

Dzięki możliwości dopasowania każdego elementu do wymagań klienta oraz możliwości technicznych samochodu, zabudowa Gema pozwala na maksymalne wykorzystanie przestrzeni ładunkowej. W łatwy sposób zamienisz pusty samochód dostawczy w uniwersalny pojazd warsztatowy.

Jak wybierać zabudowy pojazdów dostawczych?

Na rynku łatwo znaleźć firmę, która wykona elementy wyposażenia przestrzeni ładunkowej. W zdecydowanej większości oferują one jedynie najbardziej podstawowe elementy niezbędnej zabudowy pojazdu. W praktyce nie będzie to wiele ponad regały, pasy transportowe czy zabudowanie nadkoli. Jak wybierać producenta zabudowy samochodów, aby czerpać maksimum korzyści?

Przede wszystkim warto zdecydować się na firmę, która ma wieloletnie doświadczenie w przygotowywaniu zabudów na potrzeby różnych branż. Tacy specjaliści z reguły doskonale zdają sobie sprawę, czego oczekują przedsiębiorcy i umożliwiają daleko idącą personalizację usługi.

Koniecznie sprawdź też, z jakich materiałów wykonywana jest zabudowa. Tańsze rozwiązania wykorzystują najczęściej ciężką i sztywną stal nierdzewną, a półki i szuflady wyściełane są gumą przemysłową, która łatwo się zwija i brudzi. Choć takie rozwiązanie działa, w praktyce okazuje się mało wygodne. Co w takim razie oznacza pojęcie “wysoka jakość” w przypadku zabudowy?

Główny szkielet powinien być wykonany z aluminium. Jest ono lżejsze od stali, ale cechuje się zbliżoną do niej wytrzymałością. Co więcej, jest też bardziej elastyczne, więc nawet po latach korzystania nie zauważysz odkształceń ramy, które mogłyby negatywnie wpłynąć na funkcjonalność rusztowania. Warto upewnić się, czy producent posługuje się aluminium poddanym zabiegowi eloksalacji. Anodyzacja powoduje, że ryzyko korozji spada praktycznie do zera, a zabudowa wyróżnia się zwiększoną odpornością mechaniczną.

Z kolei spody półek i szuflad powinny być wykonane z kompozytu, a nie metalu. Będą łatwiejsze do utrzymania w czystości, a podczas dłuższej jazdy nie będą wibrowały, zwiększając komfort podróży.

Firma Gema stosuje oba z wymienionych rozwiązań. Dlatego jej zabudowa samochodowa to połączenie wytrzymałości, jakości i nowoczesnego wyglądu. Wśród szeregu stosowanych innowacji warto zwrócić uwagę na niespotykany nigdzie indziej system montażu, który zapewnia bezgłośną pracę ruchomych elementów.

Dlaczego warto sięgnąć po systemy zabudowy pojazdów dostawczych?

Zabudowy do samochodów dostawczych to znacznie więcej niż wyłącznie elegancki wygląd wnętrza samochodu. Estetyka to nie wszystko, a przemyślane wyposażenie niesie ze sobą cały szereg zalet oraz korzyści dla przedsiębiorcy, które można łatwo przekuć na zysk.

Bezpieczeństwo

Profesjonalna i spersonalizowana zabudowa stwarza możliwość zabezpieczenia ładunku. Jest to szczególnie istotne w przypadku firm, które przewożą kosztowną aparaturę pomiarową wartą nawet kilkaset tysięcy złotych, elektronarzędzia lub innego rodzaju akcesoria. Brak odpowiednich zabezpieczeń może spowodować uszkodzenia przewożonego materiału, wysokie straty, a w skrajnych przypadkach, nawet konieczność przejściowego wstrzymania prowadzonej działalności.

Wygoda

Zabudowę w samochodzie warto zamontować także ze względu na wygodę korzystania z przestrzeni ładunkowej. System powinien być zaprojektowany w taki sposób, aby maksymalnie ułatwiać możliwość znalezienia poszukiwanego elementu. Taka funkcjonalność powoduje, że świadczenie usług przebiega szybciej, a klienci są bardziej zadowoleni ze współpracy.

Większa elastyczność

Wyposażenie obszaru ładunkowego w zabudowę ułatwia płynne adaptowanie biznesu do zmieniających się warunków. Niezależnie od tego, czy okresowo liczba zamówień jest większa, czy pojawia się potrzeba przewozu nietypowego ładunku, z profesjonalną zabudową każdy transport będzie znacznie łatwiej zorganizować.

Niższe zużycie paliwa

Lekka konstrukcja zabudowy pozwala na zredukowanie masy całkowitej samochodu. Przekłada się to na mniejsze zużycie paliwa, ale także wygodniejszą jazdę, ponieważ samochód jest lepiej sterowny. Rozwiązania stosowane przez firmę Gema to niższe zużycie paliwa nawet o 0,5 litra na każde przejechane 100 km. Nawet tak drobna oszczędność może mieć dla biznesu duże znaczenie.

Odkryj systemy modułowe oraz zabudowę firmy Gema Poland

Potrzebny Ci jest w pełni funkcjonalny pojazd serwisowy? Chcesz zmodernizować całą flotę w związku z poszerzeniem profilu działalności? Nowoczesna zabudowa warsztatowa marki Gema stwarza ogromne pole manewru. Dobierz wyposażenie przestrzeni ładunkowej do swoich potrzeb i postaw na rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb. Ponad 30 lat doświadczenie w branży oraz stosowanie unikalnych, opatentowanych rozwiązań to gwarancja, że zabudowy pojazdów dostawczych Gema będzie funkcjonowała bezawaryjnie przez lata. Oprócz zabudów sprawdź również nowoczesne bagażniki dachowe Gema spełniające standard WLTP.

Materiał promocyjny


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ