niedziela, 28 kwietnia 2024 18:50

ZAKSA ponownie słabsza od mistrza Turcji. Kędzierzynianie odnieśli drugą porażkę w Lidze Mistrzów. ZDJĘCIA

Trwa słaba seria Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. W czwartej kolejce rozgrywek Ligi Mistrzów obrońcy trofeum ulegli na własnym parkiecie ekipie Ziraat Bankasi Ankara.

Starcie w hali Azoty było pojedynkiem wicelidera i drużyny otwierającej tabelę grupy A. Trzykrotni zwycięzcy Ligi Mistrzów stanęli dziś przed szansą wymazania złego wrażenia z ostatnich, ale ponownie zaprezentowali się znacznie poniżej oczekiwań. W wyjściowym składzie zabrakło kontuzjowanych Aleksandra Śliwki i Davida Smitha, których absencja była aż nadto widoczna w grze kędzierzynian. Pierwszy set to praktycznie gra bez historii. Goście z Turcji bardzo szybko wypracowali sobie przewagę, a w połowie seta prowadzili już różnicą siedmiu oczek (8:15). W końcówce miejscowi odrobili część strat, ale na więcej nie było ich stać i przegrali do 21.

Początek drugiej odsłony wlał nadzieję w serca kibiców gospodarzy. Kędzierzynianie wygrali kilka ważnych piłek i prowadzili już 6:2, ale po czasie wziętym przez trenera gości sytuacja szybko się odwróciła. W szeregach naszego zespołu mnożyły się błędy, a goście grali jak natchnieni. Końcówka w wykonaniu ZAKSY była katastrofalna i gospodarze przegrali do 17.

Goście dokończyli dzieła zniszczenia w w trzeciej partii. Graczom Tuomasa Sammelvuo wystarczyło sił tylko na kilka minut. Przy stanie 10:10 goście wygrali trzy wymiany i objęli prowadzenie, którego nie oddali już do końca spotkania. Po przegranej z mistrzem Turcji kędzierzynianie mają już tylko hipotetyczne szanse na wygranie grupy i będzie musiała mocno się namęczyć, aby zająć drugie miejsce w tabeli.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Ziraat Bankasi Ankara 0:3 (21:25, 17:25, 21:25).

Fotoreportaż: Michał Natyna