Dlaczego naczynka pękają?
Pękanie naczyń krwionośnych może mieć podłoże dziedziczne. U części osób problem ten jest następstwem niewłaściwej pielęgnacji skóry (niedostateczne nawilżenie, kosmetyki z alkoholem w składzie, agresywne pocieranie skóry, peelingi gruboziarniste) lub różnych chorób. Widoczne na skórze poszerzone naczynka mogą być też następstwem ekspozycji na szkodliwe warunki atmosferyczne, takie jak np.:
- mróz,
- wiatr,
- zimno,
- promieniowanie słoneczne (bez odpowiedniej ochrony).
Nadmierne poszerzenie naczyń krwionośnych może być również powiązane z:
- trądziku różowatego,
- zaburzeń hormonalnych,
- nadciśnienia tętniczego,
- używek (papierosy, alkohol).
Współczesna medycyna estetyczna oferuje różne rozwiązania, dzięki którym możemy pozbyć się niechcianych „pajączków” na twarzy, nogach, czy innych częściach ciała. Laserowe usuwanie naczynek jest dostępne m.in. w Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy: https://bienkowscyclinic.pl/kategorie-zabiegow/laseroterapia/
Jakie są metody usuwania popękanych naczynek? Laseroterapia
Popękane naczynka krwionośne można zredukować różnymi metodami, takimi jak np.: elektrokoagulacja, kriochirurgia, laseroterapia – szczególną popularnością cieszy się ten ostatni sposób. Usuwanie naczynek laserem naczyniowym jest bezbolesne i bezpieczne. Zabieg wykonuje wykwalifikowany specjalista z odpowiednim doświadczeniem. W zależności od wielkości opracowywanego obszaru jedna sesja zabiegowa trwa od 5 do 20 minut. Zabiegi wykonywane są w serii co 4-6 tygodni. Dokładna liczba sesji ustalana jest indywidualnie.
Na czym dokładnie polega laseroterapia i jak wygląda zabieg usuwania popękanych naczynek? Najpierw specjalista oczyszcza, odtłuszcza skórę i nakłada żel zabiegowy, a następnie przechodzi do pracy z użyciem urządzenia. Podczas pracy profesjonalnego lasera medycznego emitowana energia jest pochłaniana przez hemoglobinę, czyli barwnik, który znajduje się w naczyniach krwionośnych. Dochodzi do fotokoagulacji krwi, uszkodzone naczynia włóknieją i są stopniowo absorbowane, a skóra odzyskuje jednolity koloryt. Po zabiegu obszar poddany działaniu lasera może być zaczerwieniony i tkliwy, są to naturalne objawy, które miną w ciągu 24-48 godzin. Warto wspomnieć, że efekty laseroterapii są trwałe. Oczywiście należy pamiętać o stosowaniu fotoprotekcji i pielęgnacji skóry odpowiednimi dermokosmetykami.
Czy można usunąć popękane naczynka domowymi sposobami?
Wiele osób zastanawia się, czy można samemu zniwelować problem „pajączków”. By wzmocnić naczynka krwionośne, można sięgać po kremy oraz maści z witaminą K, wyciągiem z kasztanowca, witaminą C. Przemywanie cery naparem z rumianku, domowej roboty maseczki z siemienia lnianego, czy zielonej glinki to zabiegi pielęgnacyjne, które mogą nieco złagodzić problem, jednak wszystkie te działania nie dadzą takich rezultatów jak laseroterapia, czy inne kuracje (krioterapia, elektrokoagulacja) przeprowadzane przez profesjonalistów z użyciem certyfikowanego sprzętu medycznego.
Poznaj przeciwwskazania do laserowego usuwania naczynek
Jak podkreślają specjaliści medycyny estetycznej, nie każdy może poddać się laserowemu usuwaniu popękanych naczynek. Oto podstawowe przeciwwskazania do zabiegu:
- ciąża i okres laktacji,
- schorzenia nowotworowe,
- fotodermatozy,
- choroby pęcherzowe skóry,
- skłonność do przebarwień/bliznowców,
- przyjmowanie niektórych leków,
- łuszczyca,
- bielactwo,
- przerwanie ciągłości skóry w rejonie zabiegowym.
Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów na temat usuwania naczynek, umów się na wstępną konsultację w Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy lub Częstochowie https://bienkowscyclinic.pl/kontakt/klinika-w-bydgoszczy/ Nasi doświadczeni i wykwalifikowani specjaliści odpowiedzą na Twoje pytania dotyczące tego zabiegu.
Napisz komentarz
Komentarze