Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 30 września 2024 13:32
Reklama
Reklama

Co lepsze konsolidacja pozabankowa czy w banku?

Kredyt konsolidacyjny gotówkowy w banku jest bezsprzecznie rozwiązaniem znacznie tańszym niż konsolidacja zobowiązań finansowych w firmie pozabankowej. Jednakże uzyskanie pożyczki konsolidacyjnej w parabanku jest znacznie łatwiejsze niż konsolidacja kredytów i pożyczek w banku.
Co lepsze konsolidacja pozabankowa czy w banku?

Firmy pożyczkowe stosują bowiem dużo mniej restrykcyjne procedury związane z oceną zdolności kredytowej i akceptują nawet niewielkie opóźnienia w spłacie zobowiązań. Ponadto nie wymagają zbyt wielu formalności. W związku z czym wiele osób pomimo droższych kosztów decyduje się na produkt, jakim jest kredyt konsolidacyjny pozabankowy.

Konsolidacja w banku — jak działa?

Kredyt konsolidacyjny jest produktem finansowym umożliwiającym połączenie kilku kredytów w jedno zobowiązanie spłacane jedną miesięczną ratą. Okres kredytowania ulega wprawdzie z reguły wydłużeniu, ale rata kredytu konsolidacyjnego jest znacznie niższa niż łączna wysokość spłacanych rat poszczególnych produktów kredytowych.

Ponadto w ramach kredytu konsolidacyjnego, konsolidacji mogą podlegać najróżniejsze zobowiązania w tym

  • kredyty ratalne,
  • kredyty gotówkowe,
  • zadłużenia z kart kredytowych,
  • pożyczki gotówkowe,
  • kredyt samochodowy.
  • W kredycie konsolidacyjnym można nawet uwzględnić kredyty hipoteczne i mieszkaniowe.

Na czym polega kredyt konsolidacyjny?

Po zawarciu umowy kredytowej bank uruchamia środki finansowe i przekazuje je bezpośrednio na spłatę konsolidowanych zobowiązań finansowych. Na rachunek kredytobiorcy mogą jedynie trafić środki finansowe pożyczone dodatkowo w ramach kredytu konsolidacyjnego z przeznaczeniem na dowolny cel.

I od momentu zawarcia umowy kredytowej i uruchomienia środków finansowych kredytobiorca spłaca już tylko jedno zobowiązanie do banku, który udzielił kredytu.

Z uwagi na rodzaj zabezpieczenia spłaty zobowiązań finansowych kredyt konsolidacyjny można podzielić na dwie grupy. Kredyt konsolidacyjny gotówkowy i kredyt konsolidacyjny hipoteczny.

Kredyt konsolidacyjny gotówkowy.

Gotówkowy kredyt konsolidacyjny wymaga znacznie mniej formalności i jest łatwiejszy do uzyskania. Ponadto minimalna kwota kredytu konsolidacyjnego gotówkowego może wynosić zaledwie 1000 zł. Maksymalna natomiast może sięgać nawet 200 000 zł.

Z kolei okres kredytowania kredytu konsolidacyjnego może wynosić od 6 nawet do 120 miesięcy.

Hipoteczny kredyt konsolidacyjny

Kredyt konsolidacyjny hipoteczny wymaga wprawdzie bardziej skomplikowanych formalności i dostarczenia wielu dokumentów, a także znacznie dłuższego oczekiwania na decyzję kredytową. Jednakże mając na uwadze koszty konsolidacji kredytów, jest to najtańszy kredyt konsolidacyjny z możliwym okresem spłaty wynoszącym nawet 30 lat.

Kto może otrzymać kredyt konsolidacyjny w banku?

Konsolidacja kredytów w banku jest możliwa pod warunkiem ukończenia 18 lat, posiadania polskiego obywatelstwa. Odpowiednio wysokiej zdolności kredytowej i dobrej historii kredytowej w BIK. Udzielenie kredytu konsolidacyjnego jest też uzależnione od źródła utrzymania gwarantującego odpowiednio wysoki dochód oraz rodzaj i okres zatrudnienia.

Celem otrzymania kredytu należy złożyć wniosek o kredyt konsolidacyjny w wybranym banku. I załączyć wszelkie wymagane dokumenty dotyczące zobowiązań podlegających konsolidacji.

Najlepszy kredyt konsolidacyjny: wskazówki przy wyborze oferty

Jednakże przed wyborem instytucji bankowej warto skorzystać z narzędzia, jakim jest ranking kredytów konsolidacyjnych celem wyboru najlepiej dopasowanej oferty kredytów konsolidacyjnych.

Warto też za pomocą narzędzia, jakim jest kalkulator kredytu konsolidacyjnego sprawdzić, na jaką kwotę kredytu konsolidacyjnego jest szansa. Pozwoli to zapobiec możliwości zablokowania konsolidacji ze względu na zbyt dużą ilość zapytań w BIK o kredyt w poszczególnych bankach.

Z kolei analizując koszt danego kredytu konsolidacyjnego, należy się kierować takim wskaźnikiem jak Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania. Jest to bowiem współczynnik zawierający w sobie wszystkie koszty kredytu i opłat około kredytowych, takich jak prowizja za udzielenie kredytu. Jest zatem parametrem, który informuje, jaki jest całkowity koszt kredytu konsolidacyjnego.

Mechanizm konsolidacji pozabankowej przebiega podobnie jak w przypadku bankowego kredytu konsolidacyjnego. Środki finansowe z nowej pożyczki zostają wykorzystane na poczet wcześniejszych zobowiązań finansowych, a do spłaty pozostaje jedna miesięczna rata. Przy czym należy pamiętać, że pożyczka konsolidacyjna jest produktem łatwiejszym do uzyskania jednak droższym od kredytu konsolidacyjnego.

Dlatego również w tym przypadku miernikiem kosztów danej pożyczki, na który należy zwrócić uwagę, jest Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania pożyczki.

Gdzie lepiej dokonać konsolidacji zadłużenia?

Tak naprawdę nie istnieje jednoznaczna odpowiedź związana z wyborem instytucji do przeprowadzenia konsolidacji kredytów i pożyczek. Wiele zależy od sytuacji materialnej potencjalnego Klienta.

W przypadku osób o wysokiej zdolności kredytowej i nienagannej historii w BIK najistotniejszym parametrem wyboru powinny być koszty związane z kredytem konsolidacyjnym. Narzędziem ułatwiającym wybór odpowiedniej oferty kredytów konsolidacyjnych będzie bezsprzecznie ranking kredytów konsolidacyjnych i kalkulator kredytu konsolidacyjnego.

Natomiast w przypadku osób o niskiej zdolności kredytowej i tych, które borykają się z terminową spłatą zobowiązań, dopuszczając do nie najlepszej historii kredytowej, dużo lepszym rozwiązaniem jest z pewnością pożyczka konsolidacyjna. Ponieważ przy niskiej zdolności kredytowej i opóźnieniach w spłacie zobowiązań najłatwiej dostać kredyt konsolidacyjny w formie pożyczki konsolidacyjnej. Głównie z uwagi na fakt, że przy wnioskowaniu stosowane są mniej restrykcyjne warunki weryfikacji.

Gdzie najlepiej skonsolidować chwilówki?

Konsolidacja chwilówek jest obecnie w propozycjach wielu banków i firm pozabankowych. Poszukując oferty kredytów konsolidacyjnych najlepiej dopasowanych do potrzeb i możliwości, przy względnie niskich kosztach warto skorzystać z wiarygodnego rankingu kredytów konsolidacyjnych, takiego jak na przykład ten dostępny na stronie https://www.czerwona-skarbonka.pl/konsolidacja-chwilowek/. Jest to ranking kredytów konsolidacyjnych znanego i godnego zaufania portalu finansowego "Czerwona Skarbonka". Warto odwiedzić powyższą stronę również z uwagi na istotne porady związane z połączeniem krótkoterminowych zobowiązań finansowych. Zwłaszcza że konsolidacja chwilówek jest możliwa zarówno w wybranych bankach, jak i firmach pozabankowych.

Kto może skorzystać z konsolidacji pozabankowej?

Pożyczka konsolidacyjna w instytucji pozabankowej jest produktem finansowym przeznaczonym dla osób, które nie mogą się ubiegać o kredyt konsolidacyjny w banku. Głównie z uwagi na brak zdolności kredytowej lub opóźnienia w spłacie zobowiązań.

Szczegółowe warunki pozabankowego kredytu konsolidacyjnego każda z firm pozabankowych ustala zgodnie z wewnętrzną polityką danego pożyczkodawcy. Niemniej jednak do stałych wymogów należą:

  • ukończone minimum 18 lat, aczkolwiek niektóre firmy wymagają ukończenia 21 lat.
  • Posiadanie polskiego obywatelstwa,
  • ważnego dowodu osobistego
  • i dochodów na poziomie gwarantującym zdolność kredytową do spłaty zobowiązania.

Pożyczki konsolidacyjne są wprawdzie droższe od bankowych kredytów konsolidacyjnych. Jednakże z pewnością pomogą wybrnąć z problemów związanych ze spłatą chwilówek lub nadmiaru innych zobowiązań łącząc wszystkie zobowiązania w jedno spłacane jedną miesięczną ratą.

Bezsprzecznie warto wziąć kredyt konsolidacyjny bez względu czy będzie to kredyt bankowy, czy kredyt konsolidacyjny pozabankowy. Pozwoli to podreperować budżet domowy i zapobiegnie niewypłacalności.

Materiał promocyjny


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ