Jak działają przedsiębiorstwa w cyfrowej rzeczywistości? Jak uczelnie wyższe przygotowują przyszłych inżynierów w cyfrowym świecie? Czy zawody w których kształcą się młodzi ludzie wytrzymają próbę czasu? Kiedy maszyny wirtualne zastąpią człowieka? Na te i wiele innych pytań odpowiadano podczas kolejnego seminarium naukowego w Azotach.
Tematem dwunastej już edycji seminarium naukowego organizowanego przez Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Azotach był "Przemysł 4.0".
Czwarta rewolucja przemysłowa, znana również jako Przemysł 4.0, zmierza do zjednoczenia zasobów materialnych i cyfrowych. Oznacza wykorzystanie możliwości, które współcześnie we wszystkich dziedzinach życia są stwarzane przez dane, narzędzia analityczne i technologie mobilne.
Wśród prelegentów m.in. Marcin Barth z Grupy Azoty ZAK S.A., Artem Chyruk z firmy Jokey Poland Sp. z o.o., Mirosław Szmajda, kierownik Katedry Automatyki na Politechnice Opolskiej oraz Mariusz Ptaszyński i Miłosz Horoszkiewicz z ETP Elektro Sp. z o. o.
- Seminarium organizujemy już po raz dwunasty i tym razem tematem jest "Przemysł 4:0". Postanowiliśmy pokazać go w innym wydaniu, firmy pokażą nam jak on funkcjonuje u nich. Jest to ciekawe i interesujące z punktu widzenia uczniów z różnych szkół z terenu powiatu, bo dotyczy ich przyszłości. Sama jestem ciekawa rozwiązań, które stosują nasze firmy - mówi Maria Staliś, dyrektor szkoły.
Reklama
Czym jest czwarta rewolucja cyfrowa? XII Seminarium Naukowe w ZSTiO w Azotach
- 28.03.2023 12:48
Napisz komentarz
Komentarze