wtorek, 24 września 2024 03:21

Parabadmintoniści z Kędzierzyna-Koźla zdobyli 12 medali Mistrzostw Polski

W dniach 18-19 września w Zakopanem odbyły się II Mistrzostwa Polski w Parabadmintonie. Nie zabrakło na nich kędzierzyńsko-kozielskich parabadmintonistów, którzy w stolicy Podhala grali pierwsze skrzypce. Łącznie zdobyli 12 medali, to najwięcej spośród wszystkich ekip startujących w zawodach.

Złoto w singlu zdobyli: Denis Grzesiuk SL4 oraz Dominika Tomańska SU5. Złoto w deblu WH1-WH2 zdobyła Julia Bolibrzuch. W singlowej klasyfikacji juniorów, złote medale przypadły Zuzannie Jerzyk i Kamilowi Tarandzie, oboje SL4. Srebrne medale zdobyli: Zuzanna Jerzyk w singlu SL4 oraz Denis Grzesiuk w deblu SL3-SL4. Brązowe medale uzyskali: Denis Grzesiuk i Zuzanna Jerzyk w mikście SL3-SU5, Kamil Taranda w singlu SL4 i w deblu SL3-SL4 oraz Julia Bolibrzuch w mikście WH1-WH2.

Zawodnicy i trener Tomasz Zioło, serdecznie dziękują Fundacji Promocji Sportu, Zdrowia i Sztuki – Piersi (fundacja zespołu Piersi), dzięki której wyjazd i pobyt był możliwy, oraz MOSiR Kędzierzyn-Koźle i WAK Trans – firmy wspierającej parabadmintonistów na co dzień.