Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 19:02
Reklama
Reklama
Reklama

Technik rolnik, mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, architektury krajobrazu i inne – trwa rekrutacja do „Rolniczaka”

Technik rolnik, mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, architektury krajobrazu i inne – trwa rekrutacja do „Rolniczaka”
Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Władysława Szafera to szkoła prowadzona pod patronatem Ministra Rolnictwa i współpracująca z uczelniami wyższymi z całego kraju. To tutaj uczniowie zdobywają kwalifikacje rolnicze wymagane do prowadzenia, dziedziczenia i nabywania gospodarstw rolnych. Szkoła dzięki współpracy z Grupą Azoty posiada też atrakcyjny program stypendialny. O tegorocznej ofercie szkoły opowiada dyrektor Bogusław Chochowski. 



Kierunki kształcenia

- W popularnym "Rolniczaku" wszyscy przygotowują się na przyjęcie uczniów do klas pierwszych. Obecnie w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Władysława Szafera - szkole prowadzonej przez Ministra Rolnictwa, kształcimy w zawodach: technik rolnik, technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, technik architektury krajobrazu. To właśnie na tych kierunkach zdobywa się kwalifikacje rolnicze wymagane do prowadzenia, dziedziczenia i nabywania gospodarstw rolnych oraz uprawnienia do korzystania z dofinansowania ze środków UE - wyjaśnia dyrektor Bogusław Chochowski.



Możliwe jest również kształcenie w zawodach: technik żywienia i usług gastronomicznych, technik technologii żywności – specjalność cukiernik, technik hodowca koni, technik agrobiznesu i technik turystyki na obszarach wiejskich, a w szkole branżowej I stopnia w zawodach: kucharz, cukiernik i rolnik.



Zajęcia praktyczne, bezpłatne prawo jazdy

- Wszyscy nasi uczniowie mają zapewnione zajęcia praktyczne: w szkole lub u pracodawców. Uczniowie klas technikum rolniczego zdobywają prawo jazdy kategorii T, technikum mechanizacji rolnictwa i agrotroniki - prawo jazdy kategorii T oraz B. Dotyczy to wszystkich uczniów tych kierunków. Odbywa się to w ramach obowiązujących zajęć, nieodpłatnie. Posiadamy bardzo dobre zaplecze do nauczania praktycznego, w związku z czym jesteśmy również ośrodkiem egzaminacyjnym w kwalifikacjach wyodrębnionych w naszych zawodach.



Współpraca z uczelniami wyższymi i firmami z regionu

- W ramach praktycznej nauki zawodu współpracujemy z zakładami pracy z naszego rejonu (zrzeszonymi w cechu rzemiosł, restauracjami, hotelami, z firmami "Top Farms" Głubczyce, Kombinat Rolny Kietrz) oraz Regionalnym Zespołem Placówek Wsparcia Edukacji w Opolu  - organizacja płatnych staży uczniowskich w ramach programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej "Opolskie szkolnictwo zawodowe dla rynku pracy".

Współpraca międzynarodowa oparta jest również na realizacji programów w ramach "ERASMUS +", gdzie nasi uczniowie zapoznają się z kształceniem zawodowym w Grecji i Czechach, a w następnych latach będziemy rozszerzać współpracę o inne kraje europejskie. Również w oparciu o nasz organ prowadzący (Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi) zaczynamy organizację współdziałania ze szkołami francuskimi.

Ważna w działaniach szkoły jest współpraca z wyższymi uczelniami (Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie ) oraz z instytucjami podległymi naszemu ministerstwu (Instytut Zootechniki w Krakowie,  Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, KRUS, Opolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Łosiowie, Krajowe Centrum Edukacji Rolniczej Brwinów).



Program stypendialny

Należy zaznaczyć, że od ubiegłego roku współpracujemy z Grupą Azoty Zakładami Azotowymi Kędzierzyn-Koźle S.A. Uczniowie uczący się w zawodach: technik rolnik, technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, technik architektury krajobrazu mają możliwość uzyskania stypendium - pierwsze stypendia zostały już przez nasz zakład patronacki przyznane!

Rekrutacja

W tym trudnym czasie nie możemy jak zwykle przedstawić oferty naszej szkoły podczas dni otwartych. Jesteśmy do Waszej dyspozycji w sekretariacie szkoły – codziennie między 930 a 1230 - chętnie odpowiemy na wasze pytania, wyjaśnimy wątpliwości (osobiście lub telefonicznie).

Śledźcie nas na facebooku: ZSCKR im. W. Szafera Głubczyce, zaglądajcie na stronę internetową: www.rolniczakogl.pl – tam prezentujemy wszystkie zawody i tam też można pobrać podanie.

Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły!



ZSCKR w Głubczycach
ul. Niepodległości 2,
48-100 Głubczyce


Sekretariat: tel./fax 77 485-30-11
E-mail: [email protected]


https://www.rolniczakogl.pl/

https://www.facebook.com/zsckr.glubczyce/

Materiał promocyjny

1A

1A

ART_0339

ART_0339

ART_0139

ART_0139

ART_2584

ART_2584

P1000450

P1000450

4

4

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

hmm 29.07.2020 09:56
No, jest jeszcze słońce. A nocą gwiazdy.

jezrdna 29.07.2020 09:40
a nowe oświetlenie będzie bardziej ekologiczne. Panie redaktorze jak się już coś pisze to trzeba sprawdzić . Od dłuższego czasu na ul. Tuwima jest oświetlenie ledowe bardziej ekologicznego ja nie znam chyba że od wczoraj coś się zmieniło

observer 23.07.2020 13:23
Przeczytałem info. Przewinąłem niżej. I nic. Cisza. Nie ma upierdliwych komentarzy, typu: a dlaczego Tuwima, a nie np.Mickiewicza, czy Mikołaja Reja z Nagłowic, który odkrył że Polacy też jak gęsi gęgać potrafią. Ale pewnie jeszcze się odezwą, kiedy z bufora redakcyjnego, po otwarciu, wysypią się zaległe posty. A może ktoś "znaczący" mieszka przy tej Tuwima ulicy, a ja nie wiem?

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ