Ulica Gliwicka cały czas w remoncie, niektórzy kierowcy zaczęli jeździć przez las. Czytelnicy interweniują

13

Jak się okazuje, na dotychczas spokojnej leśnej ścieżce pomiędzy Brzeźcami a aleją Partyzantów na Pogorzelcu możemy spotkać nie tylko pieszych i rowerzystów, ale również samochody osobowe. Na czas prowadzenia remontu ulicy Gliwickiej zmotoryzowani wbrew przepisom skracają sobie drogę.

Coraz więcej osób spacerujących lub podróżujących rowerami musi dzielić drogę z pojazdami, które nie powinny się na niej znaleźć. Z redakcją skontaktowała się pani Anna, która opisała ten problem.

– Chciałam poinformować o nagminnym łamaniu prawa i wjeżdżaniu do lasu. Od kiedy ulica Gliwicka jest w remoncie, kierowcy ułatwiają sobie przejazd po przez las od strony alei Partyzantów i wyjeżdżają w Brzeźcach. Będąc na spacerze w lesie w przeciągu 30 minut musiałam cztery razy schodzić z alejki leśnej, ponieważ przejeżdżały samochody. Kierowcy często są agresywni, gdy zwracam im uwagę – pisze pani Anna.

Jak twierdzą mieszkańcy osiedla, problem istnieje od dawna. Pomimo częstych patroli służby leśnej i straży miejskiej, sytuacja notorycznie się pojawia.

– Pracownicy Służby Leśnej w okresie remontu zaobserwowali zwiększoną liczbę osób przekraczających przepisy związane z zakazem wjazdu do lasu. Strażnicy leśni oraz Leśniczy i Podleśniczy Leśnictwa Brzeźce nałożyli statystycznie więcej pouczeń oraz mandatów w porównaniu do okresu przed remontu drogi. Informujemy, że odbywają się wzmożone patrole Straży Leśnej oraz pracowników Służby Leśnej w tym miejscu – informuje Paweł Hajduk, Nadleśniczy Nadleśnictwa Kędzierzyn.

Leśnicy informują również, że obecność niektórych samochodów w rejonie lasów, może być związane z wywozem drewna opałowego.

– Chcemy zaznaczyć, iż w lesie odbywa się także wzmożony samowyrób drewna opałowego, gdzie pod pewnymi warunkami, następuje wyrażenie zgody nadleśnictwa na dojazd pojazdem silnikowym do powierzchni, na której klient pozyskuje opał – dodaje Paweł Hajduk.

13 KOMENTARZE

 1. Ta Leśna droga już dawno powinna być wyremontowana i wyasfaltowana tak samo jak łącznik kuzniczki z zabiencem, no cóż jaka władza takie drogi nie wspominając paprokow na gliwickiej.

 2. Jak w takim tempie będą tą gliwicka remontować, to jak nic do lipca 2023,jakiś nadzór nad tymi pracami jest, czy jak to było w komunie CZY SIĘ ROBI, CZY SIĘ LEŻY 5 TYŚ SIĘ NALEŻY hahaha

 3. Na os. Powstańców Ślaskich, Piasty, kierowcy pod osłsoną nocy robią sobie również skróty traktem do ul. tzw Azotów (prawdopodobnie do pracy w Azotach) przez las.
  Panowie ze Straży Leśnej tez powinni wieczorkiem tam stanąć. Jeżdżą autami i motorami mimo, że nie ma na ul. W.Polskiego żadnych remontów!

 4. 1,5 km drogi w 10 miesięcy (od lipca 2022 do kwietnia 2023) to jest kpina!
  Kto się na to zgodził? Maszyny i postęp prac widać tylko jak notable przyjeżdżają wywiad uskutecznić.

  Nic dziwnego, że ludzie skracają sobie drogę przez las…

  • Oni nie nabijają kilometrow tylko na gwałt szukają piratów drogowych, szkoda że nie mam kamerki na dowód, jechałem sobie 80 km/h i podziwiałem piękną robotę aż tu nagle na podwojnej ciągłej, lewym pasem ze 140/160 km/h śmignęło bez kogutów bmw x dravi na glupczyckich numerach i tyle go widziałem. Dopiero po dojeździe do ronda patrzę a to nasze zadowolone smerfy złapały kolejną ofiarę swojej niebezpiecznej jazdy.

  • Epoki ci się pomyliły platfusie. To nie PRL. Kurdupla to masz w stringach. Pewnie byś wolał policję platformerską, która gumowymi kulami waliła do ludzi. Tak poszczekujesz jak burek na widok kości a za bardzo nie wiesz o co biega.

 5. Spacerowicze mają też pierszeństwo na pasach. Świetnie. Teraz na tych przejściach montują światełka (oświetlenie zebry) żeby kierowca widział pieszego jak wtargnie na pasy przed autem.
  Gdzie tu bezpieczeństwo. W normalnym świecie pieszy przechodzi na zielonym świetle przez pasy, a na przejściach gdzie niema sygnalizacji to czeka aż przejedzie auto. Tam jest najmniej wypadków drogowych na pasach. Zobaczcie statystyki. A odnośnie remontu Gliwickiej.Remont nawet jednej drogi to paraliż Kędzierzyna -tak tu jest fajnie.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj