Wysokie temperatury. Szyby pokryte piaskiem i warstwą kurzu, zwłaszcza wtedy, gdy parkujemy w pobliżu ulicy. Często pojawiające się ptasie odchody na przedniej szybie, które na skutek działania wysokich temperatur, bardzo szybko zasychają. To typowe, wiosenno – letnie „atrakcje”, mające wpływ na stan szyb i wycieraczek samochodowych.
Jak możemy dbać o wycieraczki samochodowe i równocześnie, o samochód i o jego przednie i tylne szyby?
Jak dbać o wycieraczki samochodowe latem? A przy okazji, o szyby?
Wycieraczki samochodowe, jak również wnętrze auta (oraz cały samochód) powinno się chronić przed bezpośrednim wpływem ostrego słońca.
Promienie słoneczne i promieniowanie ultrafioletowe powodują nagrzewanie się gum wycieraczek i przyspieszone starzenie się kauczuku, z którego są one wykonane. Przez to wycieraczki samochodowe robią się twarde i potem hałasują podczas pracy. Ponadto długotrwałe wystawienie wycieraczek na działanie słońca może powodować ich odkształcenia.
- Jeśli to możliwe, chrońmy auto i jego wycieraczki przed bezpośrednim wpływem promieni słonecznych. Można stosować osłony termiczne na przednią szybę (montując je na wycieraczki) albo pokrowce na szyby, zabezpieczając w ten sposób wycieraczki samochodowe i wnętrze auta przed przyspieszonym nagrzewaniem oraz zużyciem.
- Możemy parkować auto pod wiatą, albo w garażu, co również świetnie chroni przed uszkodzeniami, powodowanymi przez światło słoneczne.
W trakcie wiosny i lata na szybach osiada mnóstwo zanieczyszczeń, takich jak kurz i piasek. Niszczą one wycieraczki samochodowe (pióra, powodując niedokładnie czyszczenie) a także rysują szyby.
- Starajmy się myć szybę samochodową jak najczęściej. Wystarczy do tego najzwyklejszy płyn do mycia szyb, jaki stosujemy w domu. W ten sposób zapewniamy dłuższe życie wycieraczek samochodowych i przede wszystkim, szyb. Porysowane szyby mają negatywny wpływ na wygląd auta i na bezpieczeństwo. Ziarenka piasku mogą uszkodzić delikatne pióra wycieraczek, powodując powstawanie śladów na szybie.
- Usuwajmy z szyby ptasie odchody. Próby usuwania ich za pomocą wycieraczek samochodowych mogą skończyć się tak, jak w przypadku usuwania lodu z szyby – uszkodzeniem piór.
Warto stosować duże ilości płynu do spryskiwaczy.
- Czyszczenie szyb na sucho, z niewielką ilością płynu do spryskiwaczy, powoduje przyspieszone zużycie wycieraczek samochodowych a także rysowanie szyb.
Płyny do spryskiwaczy lepszej jakości pozwalają przedłużyć życie wycieraczek samochodowych.
- Dlaczego? Bo zawierają dodatek środków poślizgowych, które zapobiegają tarciu piór wycieraczek o szyby.
O czym jeszcze warto pamiętać? Latem częściej niż zwykle, kierowcy myją samochody. Często stosują szampon z woskiem także do mycia szyb auta. To błąd, albowiem warstwa wosku na szybie działa niszcząco na wycieraczki. Szampon z woskiem służy do mycia nadwozia, szyby samochodowe należy myć płynem do szyb.
Polskie wycieraczki samochodowe plus odpowiednie zasady równa się długotrwały efekt
Najbardziej opłacalne dla kierowcy rozwiązanie to zakup polskich wycieraczek ze średniej półki cenowej, np. wycieraczek samochodowych Oximo. To wycieraczki dobrej jakości, wykonane z wysoką precyzją i z trwałych materiałów.
Takie wycieraczki samochodowe mogą służyć przez kilka miesięcy, zapewniając odpowiednią widoczność dla kierowcy i wysoki poziom bezpieczeństwa oraz komfortu (cicha praca). Stosowanie się do wymienionych przez nas zasad z pewnością sprawi, że okres eksploatacji wycieraczek znacznie się wydłuży.
Materiał promocyjny
Napisz komentarz
Komentarze