Guzy Kubusia znikają, a chłopiec wraca do życia. Jednak jego zdrowie kosztuje 2,5 miliona złotych!

0

To, co przeżywa rodzina Kubusia, jest nie do opisania. Najpierw straszna diagnoza, potem kosztowna nadzieja, walka o zebranie ogromnej kwoty pieniędzy i nareszcie poprawa stanu zdrowia synka. Jednak spokój nie trwał długo, aby Kubuś nadal czuł się dobrze, musi kontynuować leczenie oszacowane na 2,5 miliona złotych. 

Kubuś ma 5 lat i w swoim krótkim życiu doświadczył wiele cierpień. Zamiast szaleć z rówieśnikami na placach zabaw, czas spędzał w szpitalach i przychodniach. Ten mały, dzielny chłopczyk zmaga się z ciężką chorobą jaką jest neurofibromatoza typu pierwszego, w jego ciele tworzą się guzy. Najbardziej cierpiał w wieku 3 lat, kiedy problemy z nerkami wywołały wodonercze i refluks. Każdy dzień przynosił Kubusiowi ogromną dawkę bólu i z każdym kolejnym dniem maluch stawał się coraz słabszy. Jedyną nadzieją było eksperymentalne leczenie w USA, warte 2,5 mln złotych. Rodzina poruszyła niebo i ziemię i dzięki wsparciu ludzi dobrej woli udało się zebrać pieniądze. Pisaliśmy o tym na naszym portalu tutaj i tutaj.

Pierwsze efekty leczenia widoczne były już po 6 miesiącach – guzy przestały rosnąć, od tego czasu nie pojawiły się też nowe. Po 2 latach badania wykazały zmniejszenie się guzów, zniknął ból. Kubuś dziś czuje się dobrze tylko dzięki nierefundowanemu leczeniu. Chłopczyk poszedł do przedszkola i nawiązał przyjaźnie. Jego funkcjonowanie, mimo wciąż wielu problemów zdrowotnych, zdecydowanie się poprawiło. Lekarze stwierdzili, że Kuba musi kontynuować leczenie. Niestety nie wiadomo, czy rodzina zbierze ogromną kwotę pieniędzy na jaką oszacowano życie Kuby. Znów pojawił się strach przed cierpieniem, wciąż rosnącymi guzami, złośliwym nowotworem i śmiercią.

Organizm Kubusia bardzo dobrze reaguje na leczenie, dlatego lekarze podjęli decyzję o przedłużeniu terapii na kolejne 3 lata. Problem w tym, że znów sami musimy za nią zapłacić – kolosalne pieniądze! Blisko 2,5 miliona złotych – tyle kosztują kolejne lata spokoju, zdrowia i życia dla mojego synka! To straszne mieć świadomość, że życie naszego ukochanego dziecka zależy od pieniędzy, sami nie jesteśmy w stanie zebrać tyle pieniędzy. Ze względu na inflację okazało się, że cena za opakowanie leku wzrosła – teraz brakuje nam środków na najbliższe 3 miesiące leczenia – na już potrzebujemy blisko 190 000 złotych! – mówi pani Gabrysia, mama Kuby.

Rozpoczęła się kolejna walka o zebranie pieniędzy dla małego Kubusia. Każdy kto chce pomóc i dać chłopcu szansę na zdrowie może wpłacić dowolną kwotę pieniędzy na zbiórkę – kliknij, aby przejść

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj