Dzieci z PSP19 pojechały na zieloną szkołę w Góry Stołowe. Bezpłatnie zawiozła je firma EMKA

0

W ubiegłym tygodniu dzieci z klas trzecich ze Szkoły Podstawowej numer 19 w Kędzierzynie-Koźlu pojechały na zieloną szkołę w Góry Stołowe. Dla niektórych z uczniów był to pierwszy samodzielny wyjazd bez rodziców.

Dzieci trafiły do ośrodka Jagusia w Kudowie Zdroju, w którym odbywały się zarówno lekcje, jak i zajęcia sportowo – rekreacyjne. Podczas zielonej szkoły dzieci zobaczyły najbliższą okolicę, zwiedziły park zdrowy i wybrały się na górskie wycieczki. Odbyło się też ognisko, a w sobotni wieczór dzieci wspólnie kibicowały podczas meczu Zaksy w Lidze Mistrzów.

Wyjazd odbył się przy wsparciu firmy EMKA, która swoim luksusowym autokarem bezpłatnie zawiozła i odwiozła dzieci na zieloną szkołę. Jest to kolejna pozytywna akcja tego przedsiębiorstwa, które podejmuje najróżniejsze inicjatywy na terenie powiatu kędzierzyńsko kozielskiego o których między innymi pisaliśmy tutaj:

https://kk24.pl/akcja-odpad-zdasz-drzewko-masz-emka-przekazala-szkolom-i-przedszkolom-sadzonki-drzew-fototelacja/

https://kk24.pl/strazacy-z-osp-stara-kuznia-otrzymali-profesjonalny-plecak-medyczny-wsparcia-udzielila-emka/

„Cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć młodzież w ich aktywnym wypoczynku. Zielona szkoła to doskonała okazja, by nauczyć się samodzielności oraz zdobyć nowe doświadczenia. Mamy nadzieję, że każdy z uczestników zyskał mnóstwo nowych kompetencji oraz wspaniałych wspomnień” – mówi Małgorzata Rdest wiceprezes firmy EMKA S.A.

EMKA S.A. to jeden z nowych inwestorów na polu południowym. Firma w tym roku planuje oddać do użytku instalację do termicznego przetwarzania odpadów, z której będzie pozyskiwana energia cieplna i elektryczna.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj