Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 23 listopada 2024 01:48
Reklama
Reklama
Reklama

Dr Ireneusz Wiśniewski członkiem wojewódzkiego zespołu do spraw uczenia się przez całe życie

Dr Ireneusz Wiśniewski członkiem wojewódzkiego zespołu do spraw uczenia się przez całe życie
Opolszczyzna ma nowy wojewódzki zespół koordynacji do spraw uczenia się przez całe życie. Eksperci z różnych dziedzin życia i biznesu będą doradzać zarządowi województwa w sprawie edukacji dla każdego, niezależnie od wieku. Członkiem tego gremium został dr Ireneusz Wiśniewski, dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego w Kędzierzynie-Koźlu.

- Zadaniem zespołu będzie również koordynowanie działań doradczych osobom poszukującym swojego miejsca na rynku pracy. Nasz powiat ma już duże doświadczenie w tym zakresie, mamy swój sprawnie działający system - powiatową sieć wsparcia szkolnych doradców zawodowych. Mam nadzieję, że rozwiązania te będzie można zaimplementować w innych częściach województwa, co pozwoli na zwiększanie świadomości zawodowej w całym regionie – zaznacza Ireneusz Wiśniewski.

Jak informuje Maciej Kalski, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy, powołanie nowej grupy ekspertów pozwoli na konsultacje dotyczące edukacji od przedszkolnej, po uczelnie oraz szkolenia i dokształcanie. – Przyszła perspektywa finansowa, na którą bardzo liczymy, pozwoli na realizację naszych pomysłów. Komisja Europejska stawia na to, że uczenie się przez całe życie, to priorytet – mówi Maciej Kalski.

Członkiem eksperckim został między innymi Lesław Tomczak, dyrektor Regionalnego Zespołu Placówek Wsparcia Edukacji.

– Chcemy koordynować cele związane z uczeniem się przez całe życie. W naszym regionie dzieje się bardzo wiele. Chcemy generować nowe pomysły. Naszym celem jest wykorzystanie potencjału uczenia się przez całe życie. Te uczenie powinno być celowe i rozwijające nasze potrzeby. Będziemy sygnalizować np. jakie szkolenia powinny być przygotowane i do jakiej grupy celowane – wyjaśnia Lesław Tomczak.

Akty powołania na członka eksperckiego wręczyła wicemarszałek województwa Zuzanna Donath-Kasiura.

– Jest to bardzo ważne ciało doradcze. To są zagadnienia kluczowe w przyszłej perspektywie finansowej. Nauka towarzyszy nam przez całe życie. Dzięki temu, że się kształcimy możemy realizować się w miejscu pracy – mówi Zuzanna Donath-Kasiura.

Zgodnie z założeniami Ministerstwa Edukacji i Nauki głównym celem zespołu ekspertów jest: wspieranie polityki edukacyjnej regionu na potrzeby przygotowania kadr dla gospodarki regionu i uczenia się przez całe życie, koordynacja działań w zakresie doradztwa zawodowego w regionach dla uczniów, studentów i osób dorosłych oraz promocja kształcenia zawodowego oraz idei uczenia się przez całe życie.


zespol (1)

zespol (1)

zespol (1)

zespol (1)

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

doc Indyk 01.10.2022 16:17
Dla pisowskiego imbecyla, to zawsze czas stracony, bo nie wyprodukowali na tych "pierdołach" stali, nie wydobyli węgla, ani nie upiekli chleba.

🤦‍♂️ 01.10.2022 14:47
Może szkoła bez nauki jeszcze. Coraz durniejsze te pomysły. W tych czasach w szkołach to mają sanatorium a nie naukę.

Xxx 01.10.2022 08:50
Jak w wyborach wygra Polska2050. Według ich programu rodzice wspólnie z zarządem szkoły powinni decydować, czy religia powinna odbywać się w salkach katechetycznych, czy w szkole.

kuku ryku 01.10.2022 06:49
Nie mają na co pieniędzy wydawać, tylko na takie pierdoły? Gdzie ta dyr. z LO zgubiła swoją apolityczną, ale spontaniczną błyskawicę?

z K-K 01.10.2022 06:45
Nie takich geniuszy wykształciła polska szkoła przez dziesięciolecia. Oceny były, są i być powinny. Nie macie innych problemów niż szukanie dziury w całym? Ot, LO!!!

nie po to 30.09.2022 23:47
społeczeństwo z własnych pieniędzy i własną pracą stawiało kilkadziesiąt tat temu salki przykościelne, żeby teraz proboszcz nie mógł tych salek wynajmować za gruba kasę na różne działalności!

Alina 30.09.2022 21:04
Nauka jest prawem a nie obowiązkiem. Powinno być więcej przedmiotów do wyboru a nie tylko religia i etyka. Dzisiaj uczniowie mają w tygodniu po 35 godzin obowiązkowych lekcji i najczęściej jeszcze kilka fakultatywnych oraz oczywiście słynne zadania domowe. Są kraje gdzie ksiązki i zeszyty zostają w szafkach szkolnych. A po południu uczniowe odpoczywają albo rozwijają inne swoje zainteresowania. Ocenianie wiedzy i umiejętności powinno dotyczyć tylko egzaminu wstępnego, konkursowego do kolejnych szkół. Oceny bieżące 1-6 nie mają w dzisiejszym świecie żadnego sensu. No i przydałoby się więcej szkół prywatnych (oczywiście bez Karty Nauczyciela, wystarczą przepisy Kodeksu Pracy).

Rychu, taki lepszy Ryszard 30.09.2022 20:01
A kiedy szkoła bez religii, niech jest jak kiedyś przy parafii, one mają tyle salek.

Sznycel 30.09.2022 19:21
Najważniejsze żeby rodzice nie oceniali "profesorów" z LO.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ