czwartek, 19 września 2024 23:30

Świetny występ naszych pływaków na ogólnopolskiej olimpiadzie. Anna Kempa wicemistrzynią Polski

W dniach 18-21.07.2019 odbyła się w Drzonkowie Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w pływaniu. Znakomicie zaprezentowali się na tej imprezie pływacy MMKS Kędzierzyn-Koźle.

Nasza czteroosobowa ekipa w składzie: Anna Kempa, Wiktoria Smętek, Maciej Matyjasek i Jarema Stańczyk odnotowała udział w dziesięciu wyścigach finałowych Mistrzostw Polski. Ogółem w Drzonkowie wystartowało 361 zawodników z 87 klubów naszego kraju.

Anna Kempa została wicemistrzynią Polski, zajmując drugie miejsce w finałowym wyścigi na dystansie 200m stylem klasycznym.

Ponadto, Ania zajęła jeszcze 9. miejsce na 100m st. klasycznym i 10. miejsce na dystansie 400m st. zmiennym. Trzykrotnie w finałach pływała Wiktoria Smętek, która zajęła 5. miejsce na 400m st. zmiennym, 6. miejsce w konkurencji 200m st. klasycznym i 7. miejsce w wyścigu na dystansie 200m st. zmiennym.

Maciej Matyjasek zajął dwukrotnie 8. miejsce w Polsce w konkurencjach 100m i 200m st. motylkowym. Natomiast Jarema Stańczyk zajął 11. miejsce na 200m st. klasycznym i 15. miejsce na 100m popularną „żabką”. Gratulujemy zawodnikom i trenerom wspaniałej dyspozycji podczas najważniejszej letniej imprezy w bieżącym roku.

Poniżej prezentujemywyniki i kilka zdjęć z zawodów. Wyjazd na imprezę, był możliwy dzięki dotacji Urzędu Miasta Kędzierzyn-Koźle. Komplet wyników oraz relacje wideo z zawodów dostępne są na stronie www.megatiming.pl w zakładce zawody centralne.