czwartek, 19 września 2024 03:50

Pobiegli w szczytnym celu. Udało się zebrać ponad 3 tysiące na leczenie chorego Miłoszka

Blisko 200 osób wzięło udział w Biegu Herbowym dla Miłoszka w Dębowej. Zawodnicy mieli do wyboru trasy o długości 5 i 10 kilometrów.

Organizatorem imprezy był Klub Sportowy Koziołek z Kędzierzyna-Koźla. Trasa biegu prowadziła wokół jeziora w Dębowej. W trakcie wydarzenia prowadzona była zbiórka publiczna na leczenie 5-letniego Miłosza Mrugały. Uczestnicy biegu wykazali się hojnością, a do puszek trafiło 3130 złotych.

W rywalizacji na dystansie 10 kilometrów zwyciężył Kamil Baron z Jasiony z czasem 34:37, drugie miejsce przypadło w udziale Jackowi Fedorowiczowi z Wrocławia (36:41) a trzeci był Krzysztof Czekała z Krowiarek (37:29). Najszybszym reprezentantem naszego powiatu był kędzierzynianin Damian Harnus (39:08). Wśród pań bezkonkurencyjna była Elżbieta Przybył z Radzionkowa (46:36), a na podium stanęły jeszcze: Aleksandra Nogala z Kędzierzyna-Koźla (46:43) i Klaudia Chłap Z Mokrego Kolonii (49:03).

Trasę 5 kilometrów najszybciej pokonał Aleksander Zięba ze Strzyżowic (17:02), drugie miejsce zajął Dawid Furman z Błażejowic (18:51), a podium zamknął kędzierzynianin Krzysztof Hańcza (19:02). W rywalizacji pań zwyciężyła Justyna Czekaj z Kędzierzyna-Koźla (20:39), druga była Anna Jadasz z Gogolina (20:41), a trzecia Monika Ilnicka z Racławic Śląskich (23:42).