czwartek, 19 września 2024 03:11

Jakub Bujak wicemistrzem Polski juniorów w skoku wzwyż

W Raciborzu trwają lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski zawodników do lat 20. W zawodach bierze udział silna grupa reprezentantów naszego miasta. Srebrny medal w konkursie skoku wzwyż wywalczył Jakub Bujak, który pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 208 centymetrów.

Podopieczny trenera Andrzeja Saczko wyrównał wynik osiągnięty podczas halowych Mistrzostw Polski, który kilka miesięcy temu dał mu złoty medal. Tym razem rezultat ten nie wystarczył jednak na zwycięstwo. Bezkonkurencyjny był Szalek Sean - z pochodzenia Australijczyk, który od dwóch tygodni reprezentuje barwy SKLA Sopot. Zwycięzca pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 211 cm.

Trzecie miejsce w konkursie zajął Przemysław Rutowicz z Pegaza Opoczno (205 cm). W konkursie finałowym wystąpił też drugi z reprezentantów MMKS Kędzierzyn-Koźle Kevin Gołombek. Z wynikiem 191 cm został on sklasyfikowany na 9. miejscu.