piątek, 20 września 2024 00:09

Lekkoatleci z Dwunastki zostali drużynowymi wicemistrzami Polski!

W sobotę, 15 czerwca w Białymstoku odbył się krajowy finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce. Reprezentacja chłopców prowadzona przez Andrzeja Saczko z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 12 z Kędzierzyna-Koźla zajęła drużynowo 2. miejsce, zdobywając 1665 pkt wielobojowych zgodnie z nowym regulaminem zawodów obowiązującym od tego roku szkolnego. Na 5. pozycji zawody ukończyły dziewczyny z PSP nr 12.

Pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowej Nr 3 w Aleksandrowie Łódzkim z wynikiem 1700 pkt. Trzecie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa Nr 5 w Żarach 1601 pkt. Zespół dziewcząt pod opieką Magdaleny Górskiej zgromadził 1235 pkt i zajął wysokie piąte miejsce (w 2018 roku 10. miejsce), zwyciężyła drużyna z Aleksandrowa Łódzkiego, która zdobyła 1637 pkt. To był jedenasty z rzędu udział chłopców i trenera w finale krajowym.

W latach 2014-2017 reprezentacja chłopców zdobyła 4 medale (1 złoty i 3 srebrne). Indywidualnie w zawodach podopieczni trenera Andrzeja Saczko zdobyli pięć pierwszych miejsc. Alicja Sielska wygrała bieg na 80m p/pł z wynikiem 11.69, tylko o 0.08 setnych gorszym od jej rekordu Polski z ubiegłego roku. Wojciech Siwakowski wygrał skok w dal z wynikiem 6.35m. Bartosz Skomski pierwszy zameldował się na mecie biegu na 100m uzyskując czas 11.65s. Po znakomitym biegu Marcin Kałwak wygrał rywalizację na dystansie 200m p/pł z czasem 28.23 s. Piąty złoty medal zdobył Tobiasz Mazur w pchnięciu kulą z wynikiem 13.33m.

Sztafety 4x100 m chłopców i dziewcząt zajęły drugie miejsca w finale ligi. Podopieczne Magdaleny Górskiej w składzie: Alicja Sielska, Alicja Rak, Nikola Northof i Natalia Zalewska ustanowiły nowy rekord szkoły (51.15s). Drugie miejsce w biegu na 80m p/pł z czasem 12.05 s. (rekord życiowy) zajęła Alicja Rak podopieczna trenera Marka Skrzydlewskiego. Agata Wiechowska zajęła drugie miejsce w rzucie dyskiem uzyskując odległość 32.59 m. (trener Andrzej Saczko), a Julia Jankowska była indywidualnie trzecia w biegu na 1000 m (4.11s.), brązowy medal wywalczył również Miłosz Latusek, który w biegu na dystansie 600 m zanotował czas 1:35,85.

Skład chłopców: Marcin Kałwak, Bartosz Skomski, Wojciech Siwakowski, Tobiasz Mazur, Denis Galacki, Mateusz Chlebowski, Fabian Bohatyrowicz, Dominik Wiśniewski, Patryk Szenfeld, Miłosz Latusek, Dawid Cader, Mateusz Gomółka, Dawid Chojnowski, Daniel Tułnowski, Paweł Gajda, Bartosz Włodarczyk.

Skład dziewcząt: Alicja Sielska, Alicja Rak, Agata Wiechowska, Oliwia Wiechowska, Nikola Northof, Laura Bryks, Wiktoria Hasny, Natalia Zalewska, Marcelina Pałosz, Julia Jankowska, Oliwia Zalewska.