czwartek, 19 września 2024 18:29

Finał programu "Lekkoatletyka Dla Każdego": świetny występ reprezentantów Kędzierzyna-Koźla

W Warszawie na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego w piątek odbył się finał krajowy ministerialnego programu „Lekkoatletyka Dla Każdego".

Reprezentanci Kędzierzyna–Koźla zdobyli trzy medale w kategorii U16. Alicja Rak po bardzo dobrym biegu wygrała rywalizację na dystansie 80 m przez płotki. Podopieczna trenera Marka Skrzydlewskiego uzyskała w biegu finałowym czas 12.26 s.

Brązowe medale zdobyli Tobiasz Mazur w biegu na 110 m przez płotki z czasem 16.60 s. a Marcin Kałwak był trzeci w skoku w dal z wynikiem 5.79 m. Tuż za podium w skoku wzwyż uplasował się Dominik Wiśniewski, a Tomasz Zawadka zajął 10. miejsce w biegu na 100 m. Wszyscy wymienieni zawodnicy trenują pod okiem Andrzeja Saczko.