piątek, 20 września 2024 00:02

Lekkoatleci z "Dwunastki" zdominowali indywidualne mistrzostwa województwa szkół podstawowych

We wtorek, 4 czerwca w Opolu odbyły się indywidualne mistrzostwa województwa w lekkoatletyce szkół podstawowych rocznik 2003-2005. Na zawodach świetnie zaprezentowali się uczniowie klas sportowych o profilu lekkiej atletyki z PSP nr 12 w Kędzierzynie-Koźlu, którzy wywalczyli aż 10 medali.

Najlepszy wynik zawodów uzyskała Alicja Sielska. Podopieczna trenera Andrzeja Saczko,  zdobyła trzy złote medale. Rekordzistka Polski w biegu na 80m przez płotki wygrała swój bieg z czasem 12.04, konkurs skoku w dal z wynikiem 5.19 m i była członkiem zwycięskiej sztafety 4x100m.

Sztafety 4x100 m dziewcząt i chłopców z bardzo dobrymi rezultatami były bezkonkurencyjne w swoich biegach i stanęły na najwyższym stopniu podium. Złote  sztafety wystąpiły w składzie dziewczęta: Nikola Northof, Alicja Rak, Natalia Zalewska i Alicja Sielska - trener Magdalena Górska, chłopcy: Denis Galacki, Marcin Kałwak, Wojciech Siwakowski, Bartosz Skomski 46.12 s - trener Andrzej Saczko.

Tobiasz Mazur wywalczył dwa medale w konkurencjach rzutowych: w konkursie pchnięcia kulą był drugi z bardzo dobrym wynikiem 13.52 (trzeci wynik w Polsce), a w rzucie dyskiem uzyskał rezultat 48.30, co dało mu trzecią lokatę. Dwa najcenniejsze medale w skoku w dal zdobyli: Wojciech Siwakowski (5.96) i Marcin Kałwak (5.88). Agata Wiechowska w rzucie dyskiem była druga z wynikiem 31.71. Dziesiąty medal dla "Dwunastki" zdobyła podopieczna Alicja Rak w biegu na 80 m przez płotki, która z czasem 12.56 zajęła trzecie miejsce.

Tuż za podium byli Bartosz Skomski w biegu na 100m, Marcin Kałwak w biegu na 200m przez płotki, Wojciech Siwakowski w biegu na 110m przez płotki, Agata Wiechowska w pchnięciu kulą i Dominik Wiśniewski w skoku wzwyż.