poniedziałek, 23 września 2024 01:33

Orlicy Chemika Kędzierzyn-Koźle czwartą drużyną w województwie. ZDJĘCIA

Orlicy z akademii piłkarskiej Chemika Kędzierzyn-Koźle z bardzo dobrej strony pokazali się na finale wojewódzkim rozgrywek Orlików.

Zawody zostały rozegrane 22 maja na stadionie MKS Kluczbork. Wzięło w nich udział 12 drużyn wyłonionych podczas eliminacji turniejów "Bawi Nas Piłka". Turnieje BNP są inicjatywą Opolskiego Związku Piłki Nożnej, w których bierze udział ponad sto zespołów z całego województwa.

W turnieju finałowym wzięły udział drużyny: Start Namysłów, LZS Victoria Chróścice, KS Polonia Nysa, OKS Olesno, Soccer College 2008, BTP Stal Brzeg, TS Chemik Kędzierzyn-Koźle, UKS Spiders Krapkowice, AP Młody Kluczbork, Soccer College 2009, MKS Pogoń Prudnik oraz UKS Hattrick Głuchołazy.

Wyniki meczów grupowych:
Chemik 1:4 Spiders Krapkowice
Chemik 3:1 Hattrick Głuchołazy
Chemik 5:1 MKS Kluczbork
Chemik 2:2 Pogoń Prudnik
Chemik 3:0 Soccer College

Zespół Chemika wyszedł z drugiego miejsca z grupy, w półfinale po wyrównanym meczu ostatecznie przegrał z drużyną Stali Brzeg 0:1. W meczu o 3. miejsce drużyna Chemika zmierzyła się ze Spidersami Krapkowice. W regulaminowym czasie gry było 1:1 i o końcowy mwyniku zadecydowała seria rzutów karnych, w których to Spidersi wygrali 2:1.

Akademia Chemika turniej ukończyła na 4. miejscu w województwie, co jest dużym sukcesem nieosiągalnym od wielu lat w naszym powiecie. Medale dla drużyny wręczył Prezes Opolskiego Związku Piłki Nożnej Tomasz Garbowski.