czwartek, 19 września 2024 03:14

Medalowe żniwo lekkoatletów z Kędzierzyna-Koźla. Przywieźli 31 medali z mistrzostw województwa

W sobotę 18 maja w Opolu odbyły się Mistrzostwa Województwa w lekkiej atletyce w kategorii U20 i U18. W ramach zawodów odbył się też finał wojewódzki programu Lekkoatletyka Dla Każdego, który był jednocześnie Mistrzostwami Województwa Młodzików.

Nasze miasto reprezentowane było przez MMKS i LUKS Chemik. Znakomicie wypadła rekordzistka Polski w biegu przez płotki Alicja Sielska, która zdobyła trzy medale w kategorii U18. Ala wygrała bieg na 100 metrów przez płotki i skok w dal oraz zajęła trzecie miejsce w rzucie oszczepem. Zawodniczka Chemika aktualnie zajmuje drugie miejsce w Polsce w biegu na 100 metrów przez płotki z czasem 14.37s. wg tabel PZLA.

Trzy medale na mistrzostwach zdobył również Tobiasz Mazur z MMKS-u, który był drugi w pchnięciu kulą (3. wynik w Polsce w kategorii U16) i rzucie dyskiem oraz zdobył brązowy medal w rzucie oszczepem. Halowy Mistrz Polski w skoku wzwyż Jakub Bujak wygrał swoją konkurencję wynikiem 2.00m. Kuba w tym sezonie skoczył już 2.03, co plasuje go na pierwszym miejsce w Polsce w kategorii U20. Wszyscy wyżej wymienieni trenują pod okiem Andrzeja Saczki.

Złote medale zdobyli: Alicja Rak w biegu na 80 metrów przez płotki (5 wynik w Polsce U16) - trener Marek Skrzydlewski, Bartosz  Skomski w biegu na 100 metrów, kat. U18, Alan  Zygmund w pchnięciu kulą, kat. U18, Wojciech Siwakowski w skoku w dal i trójskoku, kat. U18, Marcin Kałwak w skoku w dal i biegu na 200 metrów przez płotki, kat. U16, Oliwia Korejba w rzucie dyskiem, kat. U16, Klaudia Pałosz w trójskoku, kat. U20. Męska sztafeta 4x100m MMKS w składzie: Denis Galacki, Wojciech Siwakowski, Marcin Kałwak i Bartosz Skomski po bardzo dobrym biegu uzyskała 45.65s i zdobyła złoty medal.

Srebrne medale zdobyli: Tomasz Zawadka w biegu na 100 metrów i 300 metrów, kat. U16, Jakub Korejba w rzucie dyskiem, kat. U18, Adam Jaglarz w skoku w dal, kat. U16, Agata Wiechowska w pchnięciu kulą i rzucie dyskiem, kat. U18 i Dominika Kasprzak w rzucie dyskiem i pchnięciu kulą, kat. U16.

Brązowe medale zdobyli: Oliwia Stasiak w biegu na 100 metrów, kat. U18, Małgorzata Rataj w biegu na 200 metrów, kat. U18, Agnieszka Strzempek w rzucie dyskiem, kat. U18, Denis Galacki w biegu na 100 metrów, kat. U18, Bartosz Skomski w skoku wzwyż, kat. U18, Fabian Bohatyrowicz w rzucie dyskiem, kat. U16. Trenerami medalistów są Andrzej Saczko, Marek Skrzydlewski i Adam Domin.