sobota, 1 czerwca 2024 10:19

Dziewczyny z "Dziewiątki" srebrnymi medalistkami piłkarskich mistrzostw województwa

Ze srebrnymi medalami wróciły reprezentantki "Dziewiątki" z finału wojewódzkiego Mini Piłki Nożnej, który rozegrano w piątek 17 maja w Łubnianach.

Kędzierzynianki rozpoczęły zawody od zwycięstwa 2:0 nad ekipą SP 1 z Nysy.Następnie gospodynie - PSP Łubniany uległy kolejno 0:1 PSP 6 Brzeg i 1:2 Nysie. W kolejnym meczu nasze dziewczyny po bardzo zaciętym spotkaniu zremisowały 0:0 z zawodniczkami z Brzegu. Mimo kilku okazji z jednej i z drugiej strony nikt nie zdołał trafić do siatki, a w drugiej połowie nasze przeciwniczki zmarnowały nawet rzut karny.

O mistrzostwie województwa rozstrzygnąć miała zatem ostatnia kolejka. Najpierw Nysa mimo prowadzenia 1:0 uległa ostatecznie Brzegowi 2:3. Taki wynik oznaczał dla naszych zawodniczek jedno - dowolne zwycięstwo z Łubnianami dawało nam złoto, a każdy inny wynik srebro. Po pierwszej połowie ambitnie grające gospodynie próbowały zaskoczyć nasze zawodniczki, jednak ich ataki nie przyniosły rezultatów, a kontrataki dziewczyn z "Dziewiątki" również nie znalazły drogi do bramki. W drugiej połowie kędzierzynianki nie miały już nic do stracenia i próbowały śmielej zaatakować, jednak to zawodniczki z Łubnian były skuteczniejsze i strzeliły dwie bramki, na co zmęczone uczennice z "Dziewiątki" nie znalazły już odpowiedzi.

Krótkotrwały smutek po ostatnim meczu, niebawem zastąpiła ogromna radość, bowiem na szyjach naszych zawodniczek zawisły srebrne medale mistrzostw województwa. To historyczne osiągnięcie jeśli chodzi o mistrzostwa szkół i powtórzenie wyczynu piłkarzy z "Dziewiątki" z 2012 roku, którzy z takim samym wynikiem zakończyli wtedy turniej w Oleśnie.

Skład PSP9: Emilia Szafarczyk, Natalia Łukasik, Natalia Matyjasek, Julia Haider, Agata Długosz, Zofia Jaremko, Julia Kosiewicz, Kinga Celi, Emilia Słowik, Wiktoria Bania, Wiktoria Przymuszała. Trener Krzysztof Hańcza.