niedziela, 22 września 2024 23:21

Piłkarki z "Dziewiątki" awansowały do finału wojewódzkiego

Ogromnym sukcesem dla uczennic z "Dziewiątki" zakończył się półfinał wojewódzki w mini piłce nożnej rozgrywany w piątek na orliku przy ulicy 9 Maja w Kędzierzynie-Koźlu.

Oprócz gospodyń o awans do najlepszej czwórki województwa walczyły ekipy PSP 5 Brzeg, SP Chocianowice, oraz PSP Baborów, który w grudniu organizował finał wojewódzki "halówki" ("Dziewiątka" była wtedy czwarta, a Baborów drugi). Nasze zawodniczki zaczęły turniej od zwycięstwa 2:1 z Brzegiem, na co Baborów odpowiedział wygraną 2:0 z Chocianowicami. W drugiej kolejce dziewczyny z "Dziewiątki" wygrały minimalnie 1:0 z reprezentantkami powiatu kluczborskiego, natomiast Baborów pokonał pewnie 3:0 brzeżanki.

Mecze ostatniej kolejki decydowały zatem o pierwszym i trzecim miejscu. W meczu z Baborowem mało było składnych akcji, a więcej boiskowej walki w środku pola. Dwie minuty przed przerwą na strzał z okolic środka boiska zdecydowała się nasza zawodniczka. Piłka przelobowała bramkarza i idealnie pod poprzeczką wpadła do siatki. Było 1:0 i teraz to Baborów musiał śmielej zaatakować. Jednak nasze zawodniczki wytrzymały napór przeciwnika i po pięknej walce uzyskały awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 17.05 w Łubnianach. W ostatnim meczu Chocianowice pewnie pokonały Brzeg 4:0 i tym samym wywalczyły trzecie miejsce.

Zapraszamy na wtorkowe zawody chłopców od godz. 10.00 na Orliku, ulicy 9 Maja. Skład PSP9: Emilia Szafarczyk, Natalia Matyjasek, Natalia Łukasik, Julia Haider, Kinga Celi, Emilia Słowik, Wiktoria Bania, Zofia Jaremko, Julia Kosiewicz, Wiktoria Przymuszała. Trener Krzysztof Hańcza