niedziela, 22 września 2024 23:17

Kolejne piłkarskie sukcesy "Dziewiątki" w mistrzostwach powiatu. ZDJĘCIA

Piłkarze i piłkarki z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9 kontynuują dobrą serię na zielonych boiskach. W ostatnich dniach reprezentanci "Dziewiątki" wywalczyli tytuły mistrzów powiatu w dwóch kategoriach wiekowych.

W poniedziałek odbyły się Mistrzostwa Powiatu w mini piłce nożnej dziewcząt w ramach Igrzysk Dzieci (r. 2006 i mł.). Nasze reprezentantki rozpoczęły turniej od zwycięstw grupowych 3:0 z Solarnią i 8-1 z Landzmierzem. W półfinale po zaciętym meczu pokonaliśmy 1:0 Reńską Wieś (po golu samobójczym). W finale po raz kolejny zwyciężyliśmy Solarnię 3:0. Dziewiątka została mistrzem powiatu i w nagrodę w piątek będzie gospodarzem półfinału wojewódzkiego. Trzymam kciuki i liczymy na powtórkę z rozgrywek halowych - ponowny awans do finału, czyli najlepszej czwórki w województwie.
Skład: Emilia Szafarczyk, Agata Długosz, Julia Haider, Natalia Łukasik, Natalia Matyjasek, Wiktoria Bania, Kinga Celi, Zofia Jaremko, Julia Kosiewicz, Wiktoria Przymuszała.
Trener Krzysztof Hańcza.

We wtorek reprezentanci "Dziewiątki" wzięli udział w dwóch turniejach piłkarskich. Najpierw uczniowie  z rocznika 2006 i mł. wygrali po zaciętym turnieju mistrzostwa powiatu w swojej kategorii, zwyciężając we wszystkich czterech meczach turnieju (kolejno z Landzmierzem 3:0, z Mechnicą 2:1, z PSP12 1:0 i z Solarnią 7:1). Dzięki tym wynikom podobnie jak ich rówieśniczki awansowali do półfinału wojewódzkiego, którego będą gospodarzem. Zawody odbędą się we wtorek 14 maja od godz. 10.00 na pobliskim Orliku (ul.9 maja).
Skład PSP9: Tomasz Godula, Franciszek Kurpiński, Bartosz Zięcik, Adam Rydzewski, Dawid Łukasik, Bartłomiej Sekuła, Tymon Katlik, Oskar Liszok, Michał Komor. Trener Krzysztof Hańcza.

W tym samym czasie starsze reprezentantki "Dziewiątki" (r. 2003-5) wzięły udział w mistrzostwach miasta. W zawodach wzięły udział jedynie dwa zespoły. Dziewczęta z PSP nr 19 zwyciężyły 4:1 i zostały mistrzyniami miasta, a obie drużyny awansowały do dalszej fazy rozgrywek, które odbędą się dziś na boisku przy PSP 19.

Skład PSP9: Oliwia Meinert, Klaudia Andruszek, Marta Gajdek, Oliwia Berezowska, Nikola Partyka, Victoria Kielbassa, Monika Fudali, Oliwia Binkowska, Oliwia Ostrowska. Trener Filip Zasadowski.