piątek, 20 września 2024 19:38

Zaksa mistrzem Polski! Pokonujemy Onico i odzyskujemy tytuł najlepszej drużyny PlusLigi. ZDJĘCIA

W trzecim spotkaniu finałowym PlusLigi Zaksa Kędzierzyn-Koźle pokonała na własnym parkiecie Onico Warszawę 3:1 i zwyciężyła w serii 3:0. Wygrana oznacza ósmy tytuł mistrzów Polski wywalczony przez drużynę z naszego miasta.

Po wygraniu dwóch inauguracyjnych spotkań finałowych Zaksa stanęła dziś przed szansą odzyskania tytułu mistrzów Polski. Pierwszy set przebiegał pod dyktando kędzierzynian. Po kilku minutach wyrównanej gry nasz zespół wypracował sobie niewielką przewagę nad warszawianami, którą utrzymał do końca, wygrywając do 22.

W drugiej odsłonie role się odwróciły. Wyrównana gra trwała do stanu 16:16, wtedy dwukrotnie ataku nie zdołał skończyć Sam Deroo i to goście przejęli inicjatywę. W końcówce gra Zaksy posypała się, co wykorzystali gracze Onico, którzy wygrali do 19 i było 1:1.

Rozpędzeni goście kontynuowali świetną grę w trzecim secie. W połowie gry Onico miało już sześciopunktową przewagę i wydawało się, że warszawianie nie będą mieli żadnych problemów z ograniem Zaksy. Ambitnie grający gospodarze nie zamierzali jednak wypuszczać z rąk szansy na zdobycie tytułu mistrzowskiego przed własną publicznością. Od stanu 16:21 nasz zespół wygrał sześć kolejnych wymian, ale prawdziwe emocje miały dopiero nadejść. W grze na przewagi podopieczni Andrei Gardiniego obronili cztery piłki setowe, aby ostatecznie wygrać do 30!

Początek czwartej partii należał do warszawian, ale po chwili Zaksa wyrównała i kibice zgromadzeni w hali Azoty oglądali walkę punkt za punkt. Taka sytuacja trwała do połowy seta, kiedy nasz zespół zdobył sześć oczek z rzędu. Goście nie byli w stanie odwrócić losów spotkania. Zaksa wygrała 3:1, co oznaczało, że tytuł mistrzowski po roku przerwy wrócił do Kędzierzyna-Koźla. Po ostatniej wymianie publiczność zgromadzona w hali Azoty eksplodowała i razem z drużyną Gardiniego cieszyła się z ósmego w historii mistrzostwa Polski.

Zaksa Kędzierzyn-Koźle - Onico Warszawa 3:1 (25:22, 19:25, 32:30, 25:19).
Zaksa wygrała rywalizację finałową 3:0.