piątek, 20 września 2024 19:21

Zaksa o krok od złota! Kędzierzynianie wygrali drugi mecz z Onico Warszawą

Siatkarze Zaksy Kędzierzyn-Koźle są na najlepszej drodze do odzyskania tytułu mistrzów Polski. W drugim spotkaniu półfinałowym PlusLigi zespół Andrei Gardiniego pokonał w Warszawie miejscowe Onico i w rywalizacji do trzech zwycięstw jest już 2:0 dla zespołu z Kędzierzyna-Koźla.

Rewanżowe spotkanie na warszawskim Torwarze rozpoczęło się od wyrównanej gry z obu stron. W połowie seta z dobrej strony pokazał się Rafał Szymura, który zastąpił w wyjściowej szóstce Aleksandra Śliwkę, a do tego dobrze zagrywali Wiśniewski i Kaczmarek i nasz zespół oderwał się od przeciwnika. Gospodarze próbowali odrobić straty, ale uważnie grająca Zaksa wygrała do 22.

Pierwsze cztery wymiany drugiego seta padły łupem warszawian i Andrea Gardini musiał prosić o czas. Przerwa zadziałała mobilizująco na kędzierzynian, którzy z biegiem czasu odrabiali straty. Po asie serwisowym Bieńka był remis (10:10), ale w kolejnych akcjach inicjatywa znów należała do miejscowych. Zaksa przebudziła się w końcówce seta i miała trzy piłki setowe. Wszystkie trzy akcje padły łupem miejscowych, ale kędzierzynianie nie zamierzali wypuszczać zwycięstwa z rąk i wygrali dwie wymiany od stanu 24:24, podwyższając prowadzenie w meczu.

W trzeciej odsłonie pierwsze piłki należały do Zaksy, ale ambitnie grający gospodarze nie odpuszczali. W połowie seta kędzierzynianie wyszli na trzypunktowe prowadzenie, a po świetnym ataku Sama Deroo przewaga wzrosła do czterech oczek (16:20). Dobrze grający kędzierzynianie nie roztrwonili przewagi i zasłużenie wygrali w trzech setach. W sobotę Zaksa przed własną publicznością powalczy o odzyskanie tytułu mistrzowskiego.

Onico Warszawa - Zaksa Kędzierzyn-Koźle 0:3 (22:25, 24:26, 22:25).