Malowanie, lepienie z gliny, tworzenie arcydzieł włóczki, zabawy i gry, a wszystko po to, aby uświadomić dzieciom potrzebę dbania o nasze środowisko. W Dzień Ziemi w Kędzierzynie-Koźlu zorganizowano piknik dla najmłodszych mieszkańców miasta.
Już po raz szósty Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie-Koźlu wspólnie z Wydziałem Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Kędzierzyn-Koźle włączają się w obchody Dnia Ziemi. Tym razem nie kozielskim Rynku, a przy scenie plenerowej im. Teresy Haremzy w parku nad Odrą zorganizowano piknik proekologiczny z myślą o najmłodszych mieszkańcach naszego miasta
- Po raz kolejny zapraszamy wszystkie dzieci, przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, aby mogły przyjść na nasz piknik proekologiczny związany z Dniem Ziemi. Jak co roku biblioteka wraz z partnerami organizuje te obchody. Wydarzenie dofinansowane jest ze środków budżetu miasta Kędzierzyn-Koźle przeznaczonych na edukację ekologiczną w ramach Miejskiego Centrum Ekologicznego „Zielona Biblioteka”. Edukacja proekologiczna dla najmłodszych jest najlepsza mprzez zabawę. Dzieci się bawią, a jednocześnie zapamiętują pewne ważne informacje związane z poszanowaniem wody w kranie, szanowaniem naszej planety. Chcemy, by doceniały, jak wielką wartością jest środowisko naturalne – mówi Izabela Migocz, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kędzierzynie-Koźlu.
Warsztaty edukacyjne „Akcja segregacja” i zmagania sportowe były prowadzone przez Związek Międzygminny „Czysty Region” we współpracy z Fundacją na rzecz Odzysku Opakowań Aluminiowych RECAL, do ekologicznej zabawy wciągali animatorzy z grupy „ŚWIAT PRZYGÓD”. „Jak człowiek ukształtował Ziemię Kozielską” - to z kolei stoisko tematyczne Muzeum Ziemi Kozielskiej w Kędzierzynie-Koźlu. Poza tym dla dzieci przygotowano dmuchany zamek zjeżdżalnię.
Przedstawicieli Miejskich Wodociągów i Kanalizacji w Kędzierzynie-Koźlu przypominały najmłodszym, że nasza woda w kranie jest idealna do picia.
- Cały czas ogłaszamy, że wodę z naszego kranu możemy pić. Niestety nie każdy daje się do tego przekonać, a szkoda, bo nasza woda jest jakościowo i smakowo bardzo dobra. Jest to woda ze studni głębinowych, które znajdują się 100 metrów pod powierzchną ziemi. Ta woda to same dobro – mówi Dorota Wawryńczuk z Miejskich Wodociągów i Kanalizacji w Kędzierzynie-Koźlu.
W ramach obchodzonego w naszym mieście Dnia Ziemi Czysty Region przygotował również akcję wymiany surowców i elektrośmieci na sadzonki.
Światowy Dzień Ziemi w kozielskiej muszli. Dzieci uczyły się przez zabawę. ZDJĘCIA
- 26.04.2019 13:00
Napisz komentarz
Komentarze