niedziela, 22 września 2024 19:32

Piłkarki z "Dziewiątki" wywalczyły srebrne i brązowe medale w finale wojewódzkim turnieju Tymbarku

Tradycji stało się zadość. Reprezentanci "Dziewiątki" po raz kolejny wracają z finałów wojewódzkich Pucharu Tymbarka z medalami. W czwartek w Brzegu odbył się finał turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku", w którym wzięły udział dwie drużyny z PSP nr 9.

Dziewczyny z kategorii u10 (rocznik 2009-10) rozpoczęły zmagania od trzech zwycięstw w grupie (kolejno 2:0 z Budkowicami, 4:0 z Ligotą Książęcą i 6:1 z Głogówkiem), w tym samym czasie ich młodsze koleżanki w kategorii u8 (2011) najpierw przegrały z Głogówkiem 0:1, by następnie pokonać po 3:0 gospodynie z Brzegu oraz zawodniczki z Białej Nyskiej.

W półfinale starsze reprezentantki "Dziewiątki" przegrały 1:2 z Białą Nyską, natomiast młodsze dziewczęta pokonały w tym samym stosunku bramkowym Ligotę Książęcą. W meczach finałowych kędzierzynianki zagrały z tymi samymi drużynami co w pierwszej kolejce fazy grupowej. Najpierw trzecioklasistki pokonały pewnie Budkowice 3-0, a następnie po dramatycznym finale pierwszoklasistki zremisowały w regulaminowym czasie gry 0:0 z Głogówkiem.

W konkursie rzutów karnych, w których przez 11 kolejek nie padła żadna bramka. Dopiero w dwunastej serii zawodniczka Głogówka zdołała pokonać naszą bramkarkę, a że wcześniej zawodniczka "Dziewiątki" spudłowała, to ostatecznie nasze dziewczyny musiały zadowolić się srebrnym medalem, co i tak jest ogromnym sukcesem i potwierdzeniem wysokich umiejętności dziewcząt. Dodatkowo najlepszą zawodniczką w tej kategorii wiekowej została Antonina Jaremko. Już dziś do rywalizacji w Brzegu przystąpią najstarsze dziewczyny z "Dziewiątki" z kategorii u12 (2007-8).

Składy PSP 9: Milena Hańcza, Aleksandra Łasińska, Hanna Gregorczyk, Antonina Jaremko, Karolina Breitkopf, Julia Wójt, Nelly Celi, Alicja Kogut, Milena Stańczyk, oraz Anna Merta, Wiktoria Przymuszała, Lena Zabrocka, Marta Orzechowska, Magda Kućak, Lena Kużaj, Natalia Walczyk, Wiktoria Zarzecka, Maja Florczyk, Klara Łukasik. Trenerami obu zespołów byli Krzysztof Hańcza i Roman Radłowski.