czwartek, 19 września 2024 02:55

Witold Lipowski ze złotym i srebrnym medalem lekkoatletycznych mistrzostw świata

Aż trzech reprezentantów ma nasze miasto w trwających w Toruniu lekkoatletycznych mistrzostwach świata mastersów. Świetne występy ma za sobą Witold Lipowski, który został mistrzem świata w rzucie ciężarkiem i wicemistrzem w konkursie rzutu młotem.

Kędzierzyn-Koźle na toruńskich mistrzostwach reprezentuje trio: Witold Lipowski, Mieczysław Majer i Henryk Szymura. O wielkim sukcesie może mówić pierwszy z panów, który został mistrzem świata w kategorii M60 w konkursie rzutu ciężarkiem z wynikiem 20.95 m i wicemistrzem w konkursie rzutu młotem 52.17 m.

Witold Lipowski w zawodach mastersów po raz pierwszy wystartował pięć lat temu. Od tego czasu zdołał wywalczyć wicemistrzostwo Polski w rzucie ciężarkiem i pojechać na mistrzostwa Europy do Niemiec. W Toruniu zadebiutował w mistrzostwach świata.

- Trenuję 2-3 razy w tygodniu, jest to w głównej mierze trening siłowy i ogólnorozwojowy. Złoty i srebrny medal mistrzostw świata są dla mnie ogromnym osiągnięciem. O randze mistrzostw świadczy, że startują w nich blisko cztery tysiące zawodników z 88 krajów świata, cieszę się, że udało się zaznaczyć na zawodach obecność Kędzierzyna-Koźla - mówi Witold Lipowski.

Wideo z dekoracji Witolda Lipowskiego:

Mieczysław Majer startował w crossie na 8 kilometrów i z czasem 38 minut i 50 sekund uplasował się na 13. miejscu w klasyfikacji łącznej. Henryk Szymura zajął 6. miejsce w biegu na 60 metrów w kategorii M65. Kędzierzynianin powalczy o medal w swojej koronnej dyscyplinie - biegu na 60 metrów przez płotki. W kwalifikacjach Szymura uzyskał najlepszy wynik spośród wszystkich startujących (9.54 s). Bieg finałowy odbędzie się w sobotę.