W Centrum Obsługi Inwestora odbył się finał konkursu "Kędzierzyn-Koźle miastem dobrej chemii - społeczna kampania reklamowa”.
Do końcowego etapu przystąpiły 4 z 8 zgłoszonych placówek. Zgodnie z regulaminem, aby wziąć udział w konkursie, młodzież w maksymalnie trzyosobowych zespołach zobowiązana była do opracowania opisu projektu wraz z określeniem celu i grupy, do której przekaz jest kierowany. Należało zaprojektować nazwę dla kampanii wraz z logo, grafiką i hasłem oraz dowolnie rozszerzyć, wzbogacając projekt o elementy dodatkowe - jak np. projekt reklamy prasowej, plakatu, ulotki, billboardu tekstu lub cyklu tekstów przedmiotowych na potrzeby mediów, w tym również społecznościowych, spotu radiowego czy też np. reklamy telewizyjnej.
Konkurs poprzedzony był warsztatami dotyczącymi projektowania kampanii wraz z określaniem grupy docelowej i umiejętnym budowaniem przekazu wraz z doborem dostępnych kanałów komunikacji.
Nagrody, przyznane zostały wszystkim zespołom, co więcej, młodzież, która uczestniczyła w warsztatach, a nie złożyła prac stanowiła skład komisji wybierającej nagrodę młodzieży. Top wyróżnienie przypadło uczniom Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej.
- Gratulujemy wysokiego poziomu przygotowania i zaprezentowania projektu, a przede wszystkim chęci pozytywnego spojrzenia na Kędzierzyn-Koźle i jego zaplecze chemiczne - ocenia Alicja Górska, prezes KKPP. - Tym bardziej, że tętno każdego miasta podnosi właśnie młodzież. Gratulujemy również nauczycielom, pod opieką których młodzież pracowała i reprezentowanym tak ambitnie w konkursie placówkom oświatowym – dodaje.
Komisja konkursowa doceniła i podkreśliła umiejętne wykorzystanie zdobytej wiedzy praktycznej i efektywne oraz efektowne połączenie jej z własną perspektywą spoglądania na Kędzierzyn-Koźle.
Decyzją Komisji Konkursowej, I miejsce przyznane zostało Publicznej Szkole Podstawowej nr 12, reprezentowanej przez Marcela Kucypera, Maję Kaczmar, Zuzannę Rajtar.
II miejsce zajął Zespół Szkół nr 3 ze Sławięcic w składzie: Martyna Krazińska, Michalina Turczyniewicz i Anna Niederfeld.
III POZYCJA PRZYPADŁA Zespołowi Szkół Żeglugi Śródlądowej. Zespół tworzyli Jakub Głąb, Jakub Jelito i Dominik Cedzich. A IV lokatę przyznano II Liceum Ogólnokształcącemu, czyli Michałowi Nawrockiemu i Zofii Czerwińskiej.
- Chcielibyśmy, aby chemia nas nie ograniczała, ale nas definiowała i z tym przesłaniem chcieliśmy trafić do młodzieży, która może nasze miasto pobudzić do życia. Dokładnie zapoznaliśmy się z funkcjonowaniem przemysłu w Kędzierzynie-Koźlu i skupiliśmy na korzyściach z tego wynikających - opowiadają autorzy zwycięskiego projektu z PSP nr 12.
Reklama
Uczniowie mają pomysły na promowanie miasta dobrej chemii. Finał konkursu
- 27.03.2019 13:13
Napisz komentarz
Komentarze