piątek, 20 września 2024 17:26

Dziewiętnaste zwycięstwo Zaksy. Kędzierzynianie ograli Czarnych Radom

Siatkarze Zaksy Kędzierzyn-Koźle odnotowali 19. zwycięstwo w PlusLidze. Podopieczni trenera Andrei Gardiniego ograli na własnym parkiecie zespół Cerradu Czarnych Radom 3:1.

Przez większą część premierowej odsłony ambitnie grający goście dotrzymywali kroku faworyzowanym gospodarzom. Losy seta rozstrzygnęły się w końcówce meczu. Goście mieli duże problemy z przyjęciem zagrywki kędzierzynian i przegrali do 21.

Wydawało się, że gospodarze pójdą za ciosem w kolejnym secie. Zaksa przez większą część seta dominowała, ale w kluczowej fazie gry pozwoliła rywalom na odrobienie strat. W nerwowej końcówce lepiej zaprezentowali się radomianie, którzy wyrównali stan meczu na 1:1.

Kibice zgromadzeni w hali Azoty oglądali wyrównaną walkę w kolejnej partii. Zaksa miała niewielką przewagę nad przyjezdnymi, ale aż do ostatniej piłki musiała drżeć o wynik. Czarni w końcówce odrobili straty, ale w kluczowym momencie seta błąd w polu zagrywki popełnił Reto Giger i wicemistrzowie Polski ponownie byli na prowadzeniu.

Goście dotrzymywali kroku zespołowi Gardiniego również w czwartym secie. Zaksa miała czteropunktową przewagę, którą roztrwoniła w połowie seta i ponownie gra się wyrównała. W końcówce górę wzięło doświadczenie kędzierzynian. Gospodarze wygrali do 23 i mają pięć punktów przewagi nad drugą w tabeli ekipą Onico Warszawy.

Zaksa Kędzierzyn-Koźle - Cerrad Czarni Radom 3:1 (25:21, 23:25, 25:23, 25:23).