piątek, 20 września 2024 03:42

Mają celne oko i pewną rękę. Znamy zwycięzców amatorskich mistrzostw miasta w bowlingu. ZDJĘCIA

Już po raz 14. amatorzy zbijania kręgli rywalizowali w mistrzostwach Kędzierzyna-Koźla w bowlingu. Finał imprezy miał miejsce w minioną sobotę w kręgielni hali widowiskowo-sportowej „Azoty”.

Runda półfinałowa i wielki finał mistrzostw odbyły się w sobotę w Hali Widowiskowo-Sportowej „Azoty”. Uczestnicy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych. Wśród uczestniczek do 15. roku życia najcelniej kręgle zbijała Natalia Prus, a drugie miejsce zajęła Maya Apostel. Wśród chłopców zwyciężył Jakub Mazurek, który wyprzedził Adama Mazurka.

W kategorii do 49 lat mistrzami miasta zostali Agnieszka Wawryńczuk i Ireneusz Cedor. W kategorii pań miejsca na podium zajęły: Barbara Januszkiewicz i Anna Wojciechowska, wśród panów medale zdobyli Piotr Mirkiewicz i Andrzej Mazurek. Zwycięzcą kategorii 50+ został Olgierd Bystry, drugi był Rainhold Adamski, a na najniższym stopniu podium stanął Jan Pankiewicz.

Okazja do rewanżu już za miesiąc. W sobotę, 23 marca w hali "Azoty" odbędzie się kolejna odsłona nocnego grania z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji.