piątek, 20 września 2024 17:36

Zaksa wróciła na właściwe tory. Pewne zwycięstwo wicemistrzów Polski w Lubinie

W meczu 21. kolejki PlusLigi siatkarze Zaksy Kędzierzyn-Koźle bez straty seta ograli na wyjeździe Cuprum Lubin i umocnili się na pozycji lidera PlusLigi.

Po sobotniej porażce przed własną publicznością z ekipą Asseco Resovii Rzeszów siatkarze Zaksy Kędzierzyn-Koźle stanęli dziś do walki o kolejne ligowe punkty i tym razem nie zawiedli. Zespół Andrei Gardiniego bardzo mocno wszedł w spotkanie, już od pierwszych piłek wypracowując sobie przewagę nad lubinianami. Nasz zespół ustawił szczelny blok i był skuteczny w ataku, co pozwoliło na gładkie zwycięstwo do 18.

Gracze Cuprum mocniej postawili się wicemistrzom Polski w drugiej partii. Cały set przebiegał pod dyktando naszej drużyny, ale przewaga Toniuttiego i spółki nie była już tak wyraźna jak w poprzedniej partii. W końcówce miejscowi zdołali zniwelować stratę do trzech oczek, ale nie uchroniło ich to od utraty kolejnego seta.

W trzeciej odsłonie obraz gry się nie zmienił. Zaksa w dalszym ciągu była stroną dominującą. Dzięki dobrej postawie w polu zagrywki kędzierzynianie szybko osiągnęli prowadzenie, ale goście dzięki ambitnej walce odrobili straty. Końcówka należała jednak do ekipy Gardiniego, która wygrała do 22, a cały mecz 3:0. Po zwycięstwie nad ekipą Cuprum wicemistrzowie Polski mają na swoim koncie już 17 wygranych spotkań i pewnie prowadzą w tabeli PlusLigi.

Cuprum Lubin - Zaksa Kędzierzyn-Koźle 0:3 (18:25, 22:25, 22:25).