czwartek, 19 września 2024 03:15

Jakub Bujak Halowym Mistrzem Polski juniorów w skoku wzwyż!

Od piątku do niedzieli w Toruniu odbywały się Halowe Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce. W hali Arena zaprezentowali się reprezentanci Kędzierzyna-Koźla. Ogromny sukces odnotował Jakub Bujak, który zwyciężył w konkursie skoku wzwyż w kategorii do 20 lat.

Sukces przyszedł w ostatnim dniu mistrzostw. W niedzielę rozgrywano konkurs skoku wzwyż w kategorii U20. Reprezentujący barwy MMKS-u Kędzierzyn-Koźle Jakub Bujak wywalczył w nim złoty medal i tytuł Mistrza Polski. Kuba wszystkie wysokości do 205 cm pokonywał w pierwszej próbie. Poprzeczkę zawieszoną o trzy centymetry wyżej przeskoczył w drugim podejściu - okazało się, że był jednym zawodnikiem, któremu udało się osiągnąć taki rezultat. Wynik osiągnięty w Toruniu jest najlepszym w karierze lekkoatlety, choć niewiele zabrakło, aby udało mu się pokonać poprzeczkę zawieszoną na wysokości 210 cm. Srebrny medal z wynikiem 205 cm wywalczył Gracjan Wiśniewski z Zawiszy Bydgoszcz, a brąz przypadł w udziale Przemysławowi Rutowiczowi z Pegazu Opoczno (również 205 cm).

W niedzielę rano na mistrzostwach w kategorii U18 wystąpili płotkarze. Maciej Skomski  z MMKS w finale A biegu na 60m p/pł  zdobył 7. miejsce i poprawił rekord życiowy (8.30 s.) a Alicja Sielska z Chemika Kędzierzyn-Koźle na tym samym dystansie po nieudanym występie w eliminacjach, w drugim biegu, podczas finału B uzyskała znakomity wynik 8.84 s., co okazało się czwartym wynikiem mistrzostw i drugim wynikiem w Polsce rocznika 2003. Wszyscy zawodnicy trenują pod okiem Andrzeja Saczko.