Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 20 maja 2024 18:41
Reklama
Reklama

Na tapecie gazyfikacja, powietrze, drogi i chodniki. Spotkanie z mieszkańcami Kłodnicy

Na tapecie gazyfikacja, powietrze, drogi i chodniki. Spotkanie z mieszkańcami Kłodnicy
Władze miasta kontynuują cykl spotkań z mieszkańcami osiedli. Dziś prezydent Sabina Nowosielska wraz z zastępcami gościli w Kłodnicy. Tematem wiodącym było powietrze, którego jakość daje się mieszkańcom mocno we znaki.

Tradycyjnie prezydent miasta rozpoczęła od zachęcania mieszkańców do głosowania w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Omówiono również najważniejsze inwestycje. W Kłodnicy to budowa sąsiadujących ze sobą gmachów hospicjum i przedszkola nr 17. W tym roku powstaje też projekt techniczny ulicy Krzywej, co otworzy drogę do jej przebudowy.

Na spotkaniu nie mogło zabraknąć tematu jakości powietrza. W Kłodnicy temat ten wzbudza szczególne emocje. Po analizach urzędu miasta okazało się, że podłączenie osiedla do miejskiej sieci ciepłowniczej nie będzie możliwe. Prezydent Nowosielska zachęcała mieszkańców do korzystania z dopłat do wymiany pieców, a także zapoznania się z ofertą PGNiG.

- Wprowadzamy do rady miasta uchwałę, na mocy której gmina będzie refundować  mieszkańcom 50 proc. opłaty za przyłączenie do sieci gazowej - mówiła prezydent Sabina Nowosielska.

Przedstawiciel PGNiG poinformował, że w 2020 roku pierwsi mieszkańcy domów za wiaduktem kolejowym zostaną podłączeni do sieci gazowej, następnie zaprezentował ofertę firmy dla mieszkańców i wyjaśnił, jak można zostać klientem PGNiG.

Sprawa rozbudowy sieci gazowniczej podzieliła mieszkańców. Kością niezgody było złożone w magistracie przez grupę około 80 mieszkańców pismo z zapytaniem o możliwość przedłużenia sieci. Sprawa nie ruszyła, bo... mieszkańcy nie złożyli wniosków do PGNiG.

Jedna z mieszkanek dopytywała o chodniki wzdłuż ulicy Kłodnickiej:

- Nikomu nie życzę, aby o tej godzinie musiał nim przejść - mówiła.

W odpowiedzi prezydent Nowosielska poinformowała, że Zarząd Dróg Wojewódzkich w związku z dużym natężeniem zadań inwestycyjnych nie zdołał w ubiegłym roku wyremontować chodnika na całej długości, ale zadanie ma być kontynuowane w najbliższych miesiącach. Mieszkańcy upominali się również o remont nawierzchni na skrzyżowaniu ulic Dunikowskiego, Kłodnickiej i Wyspiańskiego.

Sprawą, która będzie mocno oddziaływać na mieszkańców osiedla, jest planowana inwestycja na moście nad Kłodnicą w ciągu ulicy Wyspiańskiego. Wiceprezydent Artur Maruszczak poinformował, że w tym roku gmina zamierza pozyskać projekt na inwestycję. W związku z dużym natężeniem prac drogowych w okolicy Kędzierzyna-Koźla miasto musi dostosować termin prac do innych inwestycji. O terminie przebudowy mostu oraz planowanych zmianach w organizacji ruchu mieszkańcy mają zostać powiadomieni z wyprzedzeniem.

W spotkaniu wzięło udział czworo radnych miejskich: Ewa Odulińska, Halina Mińczuk, Ireneusz Wiśniewski i Michał Nowak, a także dzielnicowy i komendant straży miejskiej, którzy porozmawiali z mieszkańcami o bezpieczeństwie na osiedlu. Głos zabrał także Zbigniew Żuk reprezentujący spółkę budującą terminal w porcie, który poinformował o bieżącym stanie inwestycji, o czym więcej niebawem.


m_DSC_8347

m_DSC_8347

m_DSC_8348

m_DSC_8348

m_DSC_8351

m_DSC_8351

m_DSC_8352

m_DSC_8352

m_DSC_8353

m_DSC_8353


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
No 26.01.2019 15:13
Nie łudzcie się te spotkania są daremne choćby nie wiem co powiecie i tak was oleją świateł na Blachowni do dziś nie ma A jeździ kto chce

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ