Od osiedla Azoty władze miasta rozpoczęły coroczną serię wizyt na kędzierzyńsko-kozielskich osiedlach. Działania gminy mieszkańcom przedstawiła prezydent Sabina Nowosielska. W zasadzie była to rozmowa z sąsiadami, gdyż sama jest mieszkanką osiedla.
W spotkaniu wzięli także udział wiceprezydenci Artur Maruszczak i Wojciech Jagiełło, radna Elżbieta Kozakiewicz oraz komendant straży miejskiej Aleksy Ptaszyński i przedstawiciel policji.
Prezydent Sabina Nowosielska zaczęła od zaproszenia mieszkańców do udziału w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Można już zgłaszać propozycje zadań - również przez internet. W puli jest ponad 1,7 mln zł.
- Zgłaszajcie małe zadania, których realizacja mieści się w kwocie przeznaczonej dla osiedla, jak i większe. Wtedy finansowanie jest rozkładane na kilka lat. Tak zrobił na przykład Pogorzelec, który budowę placu zabaw pokrył z dwóch edycji budżetu obywatelskiego - mówiła prezydent Sabina Nowosielska.
Na osiedlu Azoty powstaje największa obecnie miejska inwestycja - budowa nowego kompleksu basenów "Wodne oKKo". Niestety, przez problemy z wykonawcą realizacja jest opóźniona już ponad rok. Prezydent Sabina Nowosielska zapewniła jednak, że w kolejnych miesiącach zostanie ukończona. Wybrano już nową firmę, która doprowadzi inwestycję do końca.
- Zrobimy wszystko, aby basen odkryty był gotowy 1 czerwca, a reszta w kolejnych miesiącach - zapewniła Sabina Nowosielska.
Odrębnie na nowo zagospodarowany zostanie teren dawnego lodowiska przy basenach. Powstanie tam duży skwer. Prace rozpoczną się po ukończeniu basenów.
W tym roku w Azotach rozpocznie się również remont ulicy Mościckiego - dawna Przodowników Pracy. W ramach inwestycji powstanie m.in. parking przy poczcie. Początek prac w trzecim lub czwartym kwartale.
Mieszkańcy pytali o wycinkę lasu rosnącego wzdłuż ulicy Waryńskiego. Nie jest ona związana z przygotowywaniem terenów pod budownictwo. Prace realizuje nadleśnictwo. Posadzone zostaną nowe drzewa, a więc las będzie odtwarzany.
Wrócił problem bezpieczeństwa na drodze powiatowej przebiegającej przez osiedle - jest to jednocześnie trasa tranzytu do firm znajdujących się w strefie przemysłowej. Mieszkańcy zwracali uwagę, że przejście dla pieszych przy przystanku autobusowym obok mieszkań chronionych, mimo sygnalizacji świetlnej, nie jest bezpieczne. Widoczność ogranicza żywopłot, zebra jest słabo oświetlona. Dodatkowo część kierowców znacznie przekracza prędkość. Nie mogąc wyhamować, ignorują światła żółte i czerwone. Remontu wymaga też znajdująca się obok zatoczka autobusowa. Prezydent zapewniła, że przekaże uwagi starostwu powiatowemu, które administruje drogą.
Kolejne spotkanie 22 stycznia do Domu Kultury „Lech” przy ul. Wyzwolenia 7 w Blachowni.
Reklama
Władze miasta rozpoczęły serię spotkań z mieszkańcami. Na pierwszy ogień Azoty
- 17.01.2019 19:28
Napisz komentarz
Komentarze