piątek, 20 września 2024 14:45

Szczęśliwa trzynastka Zaksy. Kędzierzynianie ograli GKS Katowice i wciąż są niepokonani

Siatkarze Zaksy Kędzierzyn-Koźle kontynuują świetną serię na parkietach PlusLigi. Wicemistrzowie Polski ograli przed własną publicznością GKS Katowice 3:1 i zachowali miano jedynej niepokonanej w tym sezonie drużyny.

Zdecydowanym faworytem starcia w hali Azoty była liderująca w tabeli Zaksa, ale katowiczanie pokazali w poprzedniej kolejce, że są nieobliczalnym zespołem pokonując Skrę Bełchatów.

Podbudowani zwycięstwem nad mistrzami Polski gracze GKS-u dobrze rozpoczęli spotkanie. Wprawdzie to Zaksa szybko objęła prowadzenie w pierwszym secie, ale goście z biegiem czasu odrobili straty i w końcówce zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

W kolejnych setach podrażnieni gospodarze poprawili swoją grę i gładko wygrali dwie kolejne partie. Nieco więcej walki oglądali kibice w czwartej partii, przez większą część seta goście trzymali się blisko Zaksy, ale w końcówce wicemistrzowie Polski przyspieszyli i wygrali do 20, a cały mecz 3:1.

Zaksa Kędzierzyn-Koźle - GKS Katowice 3:1 (23:25, 25:19, 25:18,25:20).