czwartek, 19 września 2024 18:17

Intensywny weekend młodych pływaków. Ścigali się w Polsce i na Słowacji. ZDJĘCIA

Bardzo pracowicie spędzili ostatni weekend pływacy z Kędzierzyna-Koźla. W Oświęcimiu odbyła się I runda Arena Grand Prix Polski. W imprezie tej wystartowało łącznie 463 zawodników z 77 klubów w tym czworo reprezentantów MMKS-u. Bardzo dobrze spisało się troje z nich.

Anna Kempa zajęła w kategorii juniora 7. miejsce na dystansie 100 m st. klasycznym i 8. miejsce na 200 m st. klasycznym. Paulina Budzińska w kategorii juniora młodszego zajęła 5. miejsce w konkurencji 100 m st. klasycznym i 16. miejsce na 200 m st. klasycznym. Jarema Stańczyk zajął 9. miejsce na 100 m st. klasycznym w kategorii juniora. Były to bardzo dobre miejsca w bardzo silnie obsadzonych zawodach. W Oświęcimiu pływał także Wojciech Moryl.

Do słowackiego Humenne wyjechała grupa 22 zawodników z naszego miasta. Możemy być dumni ze startów naszych pływaków w Pucharze PK Humenne&Muller Textiles. W imprezie wzięło udział ponad 400 zawodników z 6 europejskich krajów. W Humenne rywalizowali reprezentanci Białorusi, Ukrainy, Serbii, Czech, Polski i Słowacji.

Kędzierzyn-Koźle reprezentowali pływacy MMKS-u od 9. do 16. roku życia, którzy zdobyli łącznie 19 medali.

Dziewczęta: Paulina i Lena Kużaj, Diana Emerling, Julia Wójt, Jagoda Justyńska, Jagoda Mierzwińska, Zuzanna Kordek, Natalia Skrzypczak, Liliana Gorska, Daniela Kuklo oraz Aleksandra Smyczek

Chłopcy: Maciej Matyjasek, Wojciech i Michał Barnuś, Wojciech Osowski, Marcin Wręczycki, Maciej Leszczyński, Kamil i Amadeus Gohla, Tomasz Gendera, Szymon Skrzypiec oraz Tomasz Dudziński. Medale podczas tych atrakcyjnych zawodów wywalczyli:

100m stylem dowolnym(kat. 9 lat) Kużaj Lena 1:32.39

100m stylem grzbietowym (kat. 9 lat) Kużaj Lena 1:40.84.

W Rybniku w dniu 27.10.2018 odbył się VII Mityng Pływacki, w którym wystartowały siostry Martyna i Patrycja Wojciechowskie. Warty odnotowania był wynik Patrycji na 50m st. motylkowym, która z rezultatem 40,44 zajęła 4. miejsce w swoim roczniku. Doświadczenie które zdobywamy podczas zawodów jest nieocenione. Gratulujemy bardzo dobrych wyników, zawodnikom i trenerom. Dziękujemy bardzo rodzicom i Urzędowi Miasta za wsparcie finansowe, dzięki któremu wyjazd mógł się odbyć.

Źródło: MMKS Kędzierzyn-Koźle