piątek, 20 września 2024 13:48

Czwarte zwycięstwo Zaksy. Kędzierzynianie w trzech setach ograli Trefla Gdańsk

Siatkarze Zaksy Kędzierzyn-Koźle odnieśli czwarte zwycięstwo w sezonie PlusLigi. Wicemistrzowie Polski ograli na własnym parkiecie ekipę Trefla Gdańsk 3:0.

Spotkanie rozpoczęło się od niezłej gry gości znad morza, którzy osiągnęli przewagę w pierwszym secie. Zaksa szybko odrobiła jednak straty i wypracowała sobie niewielką przewagę. Końcówka należała do drużyny Gardiniego. Wicemistrzowie Polski utrzymali nerwy na wodzy i zasłużenie wygrali do 21.

W drugiej partii kibice oglądali wymianę ciosów z obu stron. Losy seta rozstrzygnęły się w końcówce. Przy stanie 23:24 zaatakował Schott i potrzebny był challenge, który wykazał, że niemiecki przyjmujący Trefla uderzył w aut. Po chwili Deroo i Koppers popisali się dwoma punktowymi blokami i wicemistrzowie Polski podwyższyli prowadzenie.

W trzecim secie goście z Gdańska na początku dotrzymywali kroku ekipie Gardiniego.  Od stanu 7:7 Zaksa wypracowała sobie niewielką przewagę, ale rywale nie odpuszczali i ponownie doprowadzili do remisu (20:20). W zaciętej końcówce górę wzięło doświadczenie Zaksy, która wygrała do 23, a cały mecz 3:0 i umocniła się na pozycji lidera ligi. MCP meczu został Łukasz Kaczmarek.

Zaksa Kędzierzyn-Koźle - Trefl Gdańsk 3:0 (25:21, 26:24, 25:23).