Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 3 października 2024 08:27
Reklama
Reklama

Planujesz wymianę pieca lub podłączenie do miejskiej sieci? Zgłoś się do urzędu miasta

Planujesz wymianę pieca lub podłączenie do miejskiej sieci? Zgłoś się do urzędu miasta
Chcesz przysłużyć się środowisku? Przymierzasz się do wymiany starego pieca lub podłączenia do sieci ciepłowniczej, ale brakuje Ci środków? Złóż w urzędzie miasta deklarację, a samorząd województwa wesprze finansowo Twoje plany.

Zarząd województwa opolskiego ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie projektów związanych z wymianą indywidualnych źródeł ciepła w gospodarstwach domowych (budynkach jednorodzinnych) oraz we wspólnotach mieszkaniowych (budynkach wielorodzinnych) na bardziej ekologiczne źródła ciepła lub likwidacją indywidualnych źródeł ciepła w celu przyłączenia do sieci ciepłowniczych lub gazowych.

Wniosek o udzielenie powyższego dofinansowanie składa gmina. W związku z tym zapraszamy wszystkich zainteresowanych mieszkańców oraz zarządców z Kędzierzyna-Koźla do wypełnienia deklaracji dotyczącej chęci uczestnictwa w programie poprawy jakości powietrza.

Deklaracja ma charakter sondażowy. Nie jest wnioskiem o dofinansowanie, ale ma na celu określenie skali zapotrzebowania na wymianę pieców wśród mieszkańców naszego miasta. Program będzie realizowany pod warunkiem uzyskania przez Kędzierzyn-Koźle zewnętrznych środków.

Deklaracje są przyjmowane do 31 października w Wydziale Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Kędzierzyn-Koźle, ul. Piramowicza 32, pok. 431. Tu też można ją otrzymać albo pobrać ze strony www.kedzierzynkozle.pl. Dodatkowe informacje są udzielane także pod numerami telefonów tel. 77 40 34 475, 77 40 50 387.

W przypadku pozyskania przez Kędzierzyn-Koźle zewnętrznych środków wnioskodawcy będą mogli uzyskać dofinansowanie w wysokości 84 proc. kosztów realizacji inwestycji. Do wniosku można zgłosić zadania, które zostały lub zostaną zakończone między 1 października 2018 roku a 31 grudnia 2020 roku.

Źródło: urząd miasta

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Beti 24.10.2018 14:02
Ja was wszystkich rozumiem,bo jak mamy dbać o czyste powietrze to musi my zrobić tak żeby było dobrze,ale znowu jest jeden myk,gdzie można ominąć tak zwaną klasę tego pieca.A no chodzi o to że spotkałam się już z osobami,które po skończonej gwarancji ,dotacji dorabiają sobie dodatkowe palenisko i mogą mieć taki sam piec jak ja.

daruss 24.10.2018 08:40
Musisz mieć piec 5 klasy koniec i kropka!

mieszkaniec willi 23.10.2018 22:32
Popełniła Pani błąd kupując taki piec z taką nieszczęsną opcją. Jest niepraktyczna ale jest w papierach i niestety urzędnik ma rację. Bo ten piec ma taką możliwość, że potencjalnie może spalać wszystko. Też będę ubiegał się o dofinansowanie zakupu kotła gazowego. Sam jestem ciekaw co mnie spotka.

Beti 23.10.2018 20:22
Ciekawe co za dofinansowanie,ja już jestem po takiej wymianie pieca,i co i nie dostałam pomocy,a tylko dlatego że mój piec nie spełnia wymogów określonych przez urzędników nie przez producenta,a w instrukcji pieca widnieje wpis-ekologiczny,na ekogroszek,z podajnikiem,a jest tylko jeden problem,posiada dodatkowe paleniska,na którym można spalać drewno opałowe.W wydziale ochrony środowiska w Opolu,powiedziano mi,że mogłabym przez to palić śmieciami.To ja się pytam?czy producent tego pieca jawnie kłamie?i nabiera ludzi na kasę ,tylko po to żeby na tym zarobić?Sąsiedzi cały czas zadają mi pytanie czy ja mam ogień w piecu,bo z komina nie widać dymu.A śmieci to i widać i śmierdzi.Wniosek z tego taki,że urzędnicy kombinują jak mogą żeby jak najmniejsza liczba petentów otrzymała dotację,bo chodzi o pieniądze.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ