niedziela, 22 września 2024 04:24

"Dziewiętnaska" wysoko w klasyfikacji sportowej szkół województwa opolskiego

W Nysie odbyło się dziś podsumowanie współzawodnictwa sportowego w roku szkolnym 2017/2018. W klasyfikacji szkół gimnazjalnych na drugim miejscu w województwie znalazła się Publiczna Szkoła Podstawowa nr 19.

Klasyfikacja została sporządzona w oparciu o wyniki uzyskiwane przez uczniów podczas zawodów wojewódzkich w różnych dyscyplinach sportowych. Sporządzono odrębne klasyfikacja dla dzieci z rocznika 2005 i młodszych, dla uczniów klas ósmych i trzech gimnazjów oraz dla młodzieży ze szkół średnich.

Najwyżej sklasyfikowanymi reprezentantami naszego powiatu byli uczniowie klas ósmych i gimnazjów z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19, którzy zajęli drugie miejsce w zestawieniu, ustępując pola jedynie reprezentacji PLO IX Opole. Na trzecim miejscu w rankingu znalazła się ekipa Publicznej Szkoły Podstawowej nr 12 z Kędzierzyna-Koźla. Indywidualnie wyróżniony został trener badmintona z PSP nr 19 Krzysztof Maślanka, którego podopieczni w ubiegłym roku wywalczyli mistrzostwo Polski.

W najmłodszej kategorii wiekowej najlepiej spośród szkół naszego powiatu wypadli również reprezentanci "Dziewiętnastki", którzy zajęli 7. miejsce. Cztery oczka niżej sklasyfikowana została PSP nr 12, PSP nr zajęła 15. lokatę a trzy oczka niżej znalazła się PSP nr 11.

W kategorii szkół średnich najlepiej spośród reprezentantów naszego powiatu radzili sobie uczniowie I LO, którzy zakończyli ubiegły rok szkolny na 6. miejscu w regionie, tuż za ich plecami znaleźli się reprezentanci Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej.